Blog bydlení

Jak a kde najít to pravé místo pro letní oblečení

Léto je definitivně na svém zaslouženém odpočinku, a tak je nejvyšší čas ve svých skříních, komodách a policích udělat místo pro kabáty, huňaté svetry, šály i rukavice. Jenže kam s letním oblečením, které chceme s prvními teplými slunečními paprsky voňavě vyprané rovnou obléknout a vyrazit ven? Chytrá řešení vám uspávání letního oblečení k zimnímu spánku usnadní.

 

Na půdu nebo do sklepa?

 

Samozřejmě, že správný začátek je oblečení vyprat, usušit a vyžehlit. Aviváže můžete použít krapet víc, aby i za těch pár měsíců vaše svršky krásně voněly. Pokud máte prostorný i suchý sklep či půdu, možná vás napadne, přenést oblečení tam. I když je však důkladně zabalíte, třeba do neprodyšných vaků, není to místo zrovna ideální. Textilie mají rády nejen sucho, ale i stálou teplotu, což jim nejlépe zajistíte přímo v bytě. Navíc oblečení uložené v igelitových vacích se sice neskrčí, ale často dost výrazně slehne a především ztratí svou vůni, je to tedy řešení spíše pro stěhovaní či dovolenou, nebo pro úschovu dětského oblečení, které bychom stejně prali na nové miminko znovu.

 

Místo i řád rozhodně nepodceňujte

 

Pokud máte v bytě dostatek místa, je ideální letnímu oblečení vyčlenit jednu skříň, kde si oblečení přes zimu krásně odpočine. Dokonalým místem je pak vlastní šatna, kde si snadno do horních polic uložíte přehledně vše, co nyní nebudete potřebovat. Nevadí ani, pokud si musíte vystačit s komorou, či běžnou skříní, horní patra zkrátka přes zimu ovládne léto. Oblečení vždy přehledně roztřiďte, lépe a rychleji se v něm na jaře zorientujete. A nezapomeňte na to hlavní. I když máte doma čisto, vzdušný prach se zkrátka víří, a tak oblečení dopřejte pořádnou ochranu proti prachu a tou jsou nepochybně nejrůznější boxy a krabice.

 

Praktické boxy udrží vůni, vyženou prach a vypadají skvěle

 

Vaše oblečení tak zůstane opravdu čisté a plné svěží vůně. Stačí si jen vybrat, který box je pro vás ten pravý. Papírové krabice opatřené víkem jsou rychle připraveny do akce, a můžete si je také snadno popsat a označit si tak pro přehlednost co v nich ukrýváte. Jsou také skvělým úkrytem pro klobouky a vyrábí se doslova na míru. Látkové boxy jsou skladnější v případě, že jsou zrovna prázdné, zavírají se většinou na zip a tak jsou opravdu dokonale uzavřeny a jen tak se jejich obsah nevysype.

 

Málo místa velí, využít každý kout

 

A tak mistři designeři zvládli i tento nelehký úkol a vykouzlili praktické úložné boxy třeba pod postel, ať už látkové, v kombinaci dřevo a látka, či praktické plastové v hravých barvách či ozdobené dekoračními potisky. Díky příjemnému zpracování si papírové boxy můžete bez obav vystavit i na skříně a ještě vám přes zimu vykouzlí třeba vánoční atmosféru. Stylově si můžete letní oblečení ukrýt třeba do retro cestovních kufrů a bez studu je vystavit do rohu místnosti, klidně na sebe jako pyramidu. Díky dobré práci designérů se vaší fantazii a praktičnosti meze zkrátka nekladou.

Názory

Přidat názor