Blog bydlení

Jak na sušení prádla v zimě

Obléci si každé ráno čisté a voňavé prádlo je samozřejmostí, z které nechceme slevit ani v zimě, kdy praní a sušení prádla není zrovna nejsnadnější. Nic se nevyrovná sušení našich svršků, ručníků i lůžkovin na čerstvém vzduchu, kdy se prádlo pere i suší jedna báseň. Na zimní měsíce se pak musíme dokonale připravit.

 

Nebojte se připravit i využít ta správná místa

 

Ať už bydlíte v panelovém domě nebo stavíte rodinný domek, vždy lze vymyslet kreativní řešení, jak si zbytečně nezdravě nezvlhčovat klima přímo v obytné místnosti. Čerstvě vyprané prádlo obsahuje neskutečných pár litrů vody, které sušením na chodbě, či v obývacím pokoji doslova vypustíte nejen do svých koberců a stěn, ale také nábytku. Možná patříte mezi ty, které trápí suchý vzduch v místnosti, a tak není divu, že občasné zvlhčení uvítáte, i tak však platí pořekadlo, že všeho moc škodí. I koupelna, která je od pradávna k sušení prádla předurčená, snese jen omezené množství vlhkosti. A tak, pokud si nechcete vypěstovat viditelnou či skrytou plíseň třeba za svou skříní v ložnici, sušení v bytě se vyhněte. Nebojte se pro tyto účely využít půdu, dobře větranou technickou místnost či čistotou zářící sklepní prostory vyhrazené přímo pro tento účel. K zahození samozřejmě není ani balkon či lodžie, pokud navíc máte možnost jejího zasklení, pak máte téměř vyhráno. Téměř usušené prádlo pak jen uvnitř dosušíte.

 

Vyberte si ten správný sušák na prádlo

 

Sušák prádla může být název pro obyčejné provazy natažené nad vanou, stejně jako pro luxusní kousky, které sušák jak jej známe připomínají téměř jen svým názvem. I když denní sušení prádla na něm v interiéru není zrovna ideální, někdy se mu zkrátka nevyhneme. Výběr sušáku tak rozhodně nepodceňujte a vybírejte si nejen kvalitní materiál a zpracování, ale také správnou velikost pro vaše potřeby. Menší prostory mají jiné požadavky a hlavně podmínky pro sušení prádla než ty velké, a i taková drobnost, jako rozteč jednotlivých ploch na kterých se prádlo suší, je více než důležitá. Váš výběr vám usnadní i tipy v článku „I sušák na prádlo vás může překvapit“.

 

Nebraňte se technice, sušička prádla bude váš skvělý parťák

 

Sušička prádla je v našich končinách brána spíše jako zbytečný luxus, ten, kdo však podlehl jejím svodům už si život bez ní neumí a hlavně nechce představit. Sušička prádla možná krapet zvýší váš účet za elektřinu, její výhody jsou však nesporné. Nejen, že se vám díky ní zlepší domácí klima, dokáže skvostně šetřit váš volný čas a ušetří vám práci nejen s věšením a sbíráním prádla, ale také s jeho následným žehlením. Zvolit si můžete program nejen dle materiálů, které sušíte, ale také dle konečné vlhkosti prádla – doslova jej tak můžete jen vyndat, poskládat a uložit rovnou do skříně. Sušičku prádla vybírejte vždy dle předpokládaného množství sušeného prádla a pokud bojujete s malým prostorem, zvažte nákup kombinované pračky se sušičkou, která zvládne sušení i praní najednou.

 

Pro snazší sušení prádla je také dobré využívat na maximum volbu počtu otáček při ždímání v pračce a také taková banalita, jako je protřepání prádla před jeho pověšením. Lehkým třepnutím totiž dojde k uvolnění jednotlivých vláken, která se provzdušní a snáze pak schnou.

 

Názory

Přidat názor