Blog bydlení

Jak ochránit základy domu před vodou?

Nemusíte bydlet v záplavové oblasti a přesto váš dům může nepěkně potrápit voda. Voda je živel, se kterým se velmi špatně bojuje pokud se dá do pohybu a tak je velmi moudré a prozíravé vsadit na pořádnou prevenci. Existují totiž preventivní opatření, která umí ochránit váš sklep i základy.

 

Voda je silný živel

 

A umí si najít svou cestu i pod povrchem vašeho pozemku a neviděna, neslyšena umí začít tropit zpočátku velmi těžko poznatelné škody, které mohou přerůst ve velké následky. Voda umí svou silou vystavovat neustálé vlhkosti sklepy i garáže a to nejen v době přívalových dešťů, ale také podzemní vodou. Je tedy nezbytně důležité chránit základy domu, sklepy i garáže před tímto živlem. Nutné je zvolit adekvátní materiály.

 

Kvalitní izolace je základ

 

Jen kvalitně a správně provedená izolace základů domu umí vaše obydlí i majetek ochránit před velmi těžko napravitelnými škodami, které umí podzemní voda napáchat. Vždy je nutné vybrat renomovanou, spolehlivou a zkušenou firmu, která svou práci odvede tak, že do domu či základů nezačne přes porušenou izolaci zatékat. I malé, ale zato dlouhodobé zatékání vody do domu může způsobit devastaci základů, sklepů a následně i domu. Je tedy nezbytné nešetřit na správně navržených a provedených základech a dodržení všech technologických postupů již při samotné stavbě.

 

Trend bílých van, které nepatří do koupelny

 

I když si hned představíte slastnou koupel s pěnou, nejedná se v tomto případě o klasickou koupelnovou vanu, ale o rafinovaný technologický postup, jak ochránit základy domu před vlhkostí. Jedná se o velmi rafinovaný základový systém, který pracuje s vodonepropustným betonem. Ten díky svému složení zamezuje průsaku tlakové vody. Díky tomuto efektu nevznikají v základech domu trhliny a navíc se i velmi dobře opravuje. Tato technologie totiž nepoužívá hydroizolační pásy ani vrstvy, a tak se případná porucha dobře dohledává i upravuje a tím také šetří vaši peněženku.

Názory

Přidat názor