Blog bydlení

Jak pěstovat pokojové rostliny? Jinak!

Pokud patříte do kategorie milovníků pokojových rostlin, nebo si jen s touto zálibou pohráváte, určitě svým květinkám chcete dopřát správnou péči, dostatek světla, vody i výživy, a díky jejich kráse rozzářit svůj interiér samotným kouzlem přírody. Pokud však hledáte i méně tradiční cesty, jak rostliny pěstovat, a chcete se vymezit ze zaběhlých kolejí, pak jsou tyto řádky určeny právě vám. Pokojové rostliny totiž můžete pěstovat i zcela netradičně.

 

Květina patří do květináče. Vyzkoušejte létající variantu!

 

Létající květináče vyrazí dech nejedné návštěvě, a vy si nebudete připadat sami, když se vám bude zdát, že svět je vzhůru nohama. Létající květináč je zavěšen ke stropu a vy si tak můžete vykouzlit netradiční barevnou stěnu. O pořádek se vůbec nemusíte bát, květináč je samozřejmě opatřen ochranným sítkem, které brání jak vypadnutí rostliny, tak i zeminy. Na dně květináče je pak houbička, která zadržuje vodu a rostlina si bere jen tolik, kolik právě potřebuje. Tím se také prodlužuje interval zalévání.

 

Skutečný obraz z živých květin

 

Milujete obrazy? Pak tento originální nápad jistě oceníte. Nejen, že váš obraz bude měnit barvy i svou bohatost či velikost, ale také příjemně osvěží vzduch. Speciální rám, určený k zavěšení na zeď v sobě ukrývá chytrou kapsu se substrátem i samozavlažovacím mechanismem. Vy si tak jen vyberete velikost, tvar či použitý materiál rámu, a květiny si buď vyberete a vysázíte sami dle svého vkusu, či zakoupíte takovýto živý a stále zelený obraz již zcela kompletní. Skvěle se pak tento unikátní obraz vyjímá v kuchyni, plný bylinek, které jen lákají k utrhnutí a použití při vaření.

 

To nejlepší na konec. Pozor, přichází KOKEDAMA

 

Podivný název, ukrývající však úžasný nápad a ještě úchvatnější vizuální efekt. Takto pěstovanou rostlinku rozhodně nepřehlédnete. K pěstování v „kouli“ se nejlépe hodí bylinky, sukulenty, fíkus, olivovník i kapradina. A jak si kokedamu vytvoříte? Kořenový bal rostliny obalíte speciální jílovitou zeminou a samozřejmě vytvarujete do potřebného tvaru – tedy koule. Poté přidáte vrstvu mechu a a vše opletete provázkem, který kokedamu zpevní, a také za něj rostlinu můžete pověsit ke stropu. Vzniknou vám tak nádherné scenérie, předěly místnosti i dokonalé živé stěny. Kokedamu také můžete usadit na misku, i tam jí to rozhodně bude slušet. Zalévání je pak více než snadné – dle druhu rostliny, zhruba jednou za týden, ponoříte kokedamu do misky s vodou, a necháte vodu vsáknout. Pak stačí nechat okapat a máte opět svůj originální interiérový doplněk připraven rozdávat krásu.

Názory

Přidat názor