Blog bydlení

Jak využít neobydlenou ptačí klícku

Možná jste při předvánočním či předčasném jarním úklidu objevili na půdě či ve sklepě zaprášenou ptačí klec, která už mnoho let nehostí žádného svého nájemníka a jen na ní usedá smutně prach. Pokud je vám ještě líto odhodit ji do starého železa a chcete ji dát ještě šanci, máme pro vás pár tipů, jak s pomocí její krásy oživit své bydlení.

 

Originální nápady jak použít ptačí klec vás nadchnou

 

A bez váhání dejte průchod své fantazii a jistě vás napadne fantastické a neotřelé řešení, které bude univerzální a jen vaše. Pár inspirací však pro vás samozřejmě máme. V koupelně se ptačí klec bude nenápadně vyjímat jako perfektní box pro ukládání čistých ručníků. Zavěsit si ji můžete přímo na strop, ale také přišroubovat na zeď a dokonce i volně postavit jednoduše na zem. Kuchyně i obývací pokoj přímo vybízí k zelenému potěšení přímo ve vaší ptačí klícce. Stačí jednoduše vysadit oblíbenou rostlinku a zavěšená u stropu jistě ocení dostatek světla a vy zase příjemnou dekoraci. V kuchyni pak můžete mít díky tomuto nápadu čerstvé bylinky plné zdraví, vůně a vitamínů přímo po ruce. Pokud milujete venkovský styl bydlení, jistě oceníte při večerní romantice i odpočinku v ložnici dostatek té správné atmosféry. Postačí k ní do ptačí klece uspořádat oblíbené svíčky a samozřejmě zapálit. Opět zavěšením klícky docílíte kouzelného efektu.

 

Ptačí klícka vyladí i vaši terasu či balkón

 

Proč  odpočinek a posezení na čerstvém vzduchu ochudit o romantický náboj. Z ptačí klece můžete mávnutím kouzelného proutku vykouzlit dokonalý minibar, stejně jako příjemné osvětlení. Pokud jste milovníky dobrého vína a rádi si pohráváte se zátkami z korku, nově už je nemusíte sbírat do obyčejné láhve od okurek, ale stylově do ptačí klece. O zajímavý efekt se postarají i mušličky z dovolené, které vám připomenou pohodovou dovolenou, i když už budete zase doma v našich končinách. A pokud ji chcete dopřát jejím původním obyvatelům ve svobodnějším duchu, ptačí klec skvěle poslouží jako netradiční krmítko pro venkovní ptactvo.

 

Nová ptačí klec rovnou jako bytový doplněk

 

Pokud jste prošmejdili celý dům a vyzpovídali i široké příbuzenstvo a ani u nich se nikde nepovaluje nepotřebná ptačí klec, nevěšte hlavu. Není nic snazšího, než vyrazit na nákupy a buď přímo v prodejně pomůcek pro chovatele, nebo dokonce i v prodejnách s bytovými doplňky či překvapivě v květinářství objevíte luxusní kousky, které skvěle poslouží k výzdobě vašeho interiéru, dost možná i přímo naaranžované a zcela hotové připravené k ozdobení vašeho obývacího pokoje či ložnice.

 

Výhodou většiny těchto vylepšených ptačích klecí je fakt, že vzpomenete-li si za pár let, že přeci jen opět toužíte po ptačím cvrlikání, nic vám nebrání znovu klec upravit pro její opeřené obyvatele.

Názory

Přidat názor