Blog bydlení

Jak zařídit dětský pokoj? Moderně!

Dětský pokojíček nebo alespoň malé dětské zákoutí, to je snem každého dítka. Dopřejte své malé či odrostlejší ratolesti vlastní oázu plnou pohody a dobrodružství a zařiďte ji nejen prakticky, ale také moderně! Je to snazší, než se může zdát! Jde to nadčasově, účelně, pohodlně i atraktivně!

 

Myslete na úložný systém

 

Ten totiž ocení nejen vaše ratolesti, protože jim usnadní úklid, ale především vy – v dětském pokojíčku totiž bude vždy perfektně uklizeno. Tedy téměř vždy :). Moderní úložné systémy pro dětský pokoj jsou velmi praktické, ale především také velmi designově zajímavé a elegantní. Splňují atributy a specifika dětského úklidu – tedy uklidit rychle a přehledně – a také si umí poradit i s větším množstvím hraček i oblečení. Velmi oblíbené jsou nejen otevřené policové díly a plastové boxy, které nejen vykouzlí v pokojíčku řád, ale postarají se také o dobrý přehled, kde která hračka právě je. Boxy mohou děti stohovat na sebe, díky kolečkům zasouvat pod postel nebo přemisťovat po pokojíčku.

 

Rostoucí nábytek i zařízení. Ano či ne?

 

To je otázka. Rozhodně vám volba rostoucího dětského pokojíčku ušetří peníze a výdaje v budoucnosti. Ovšem ruku na srdce. Skutečně se jedná o tak velkou položku? Není lepší dopřát adekvátnímu dětskému věku přiměřené prostředí? Holčička či chlapeček předškolního věku, kterým zařídíte pokojíček rovnou ve studentské věku, si ve svém království budou připadat spíše jako v čekárně než v barevném a pestrém světě dobrodružství. Nebraňte se tedy specifikům dětského věku  a přetrpte pár let barevných koberců, doplňků a nálepek. Konec konců – není to váš pokoj, ale dětí! A ty budou za své dětské království v tom pravém slova smyslu šťastné.

 

Moderní nábytek i doplňky

 

V žádném dětském pokojíčku nemůže chybět dětská postel, kvalitní hrací koberec i dobré osvětlení.

Pokud máte dětí více, velmi oblíbenou součástí pokojíčku nejsou už dávno klasické palandy, ale velmi praktické a místo šetřící vyvýšené postele. Ty poskytnou každému dítku dostatečné soukromí a zároveň dostatek místa na všechny hračky, potřeby i prostor pro hraní. Vyvýšené postele mohou mít různou výšku a pod lůžkem ukrývat jak prostor pro hru, tak i místo pro psací stůl, oblečení i hračky. V dětském pokojíčku i u školáku je stále důležitý dostatečně velký prostor pro hru na koberci. Ten by měl být dostatečně teplý a dobře udržovatelný. Velký důraz klaďte také na kvalitní osvětlení, a to jak pro hru, tak pro práci na psacím stole – ať už se jedná o domácí úkoly či první kreslení.

Názory

Přidat názor