Blog bydlení

Jaká podlahová krytina je ideální pro podlahové vytápění?

Trend ekonomicky výhodného a uživatelsky komfortního podlahové vytápění je skvělou volbou, jak ušetřit za vytápění a přitom se v zimě skutečně zahřát. Protože se nezadržitelně blíží topná sezóna, určitě vás bude zajímat, jaká podlahová krytina si s podlahovým topením skvěle notuje a stoprocentně naplno funguje.

 

Proč právě podlahové vytápění?

 

Protože, ruku na srdce, kdo by nechtěl prožít i tu nejkrutější zimu skutečně v teple, bez hrubých ponožek na nohou a vrstev oblečení na těle. Podlahové vytápění v sobě snoubí ideální řešení pro alergiky i ekonomické a ekologické řešení, jak přežít zimu. Podlahové vytápění nezvyšuje prašnost, tak jako tomu je u klasického vytápění, a je tak vhodné pro alergiky. Zároveň teplo od nohou zvyšuje pocitovou teplotu až o několik stupňů, a tak nemusíte přehřívat interiér a za méně peněz získáte více muziky. Pokud jej navíc zkombinujete s tou pravou podlahovou krytinou, požitek z tepla bude ještě více intenzivnější.

 

Koberec rozhodně NE!

 

Z podstaty věci není koberec ideální volbou pro majitele podlahového vytápění. I když koberec nepochybně velmi příjemně zvyšuje tepelný komfort našich nohou, v případě podlahového vytápění je spíše zlým sluhou než dobrým pánem. Na podlahové vytápění totiž rozhodně koberec nepatří a brání tolik cennému teplu v jeho šíření do interiéru. Dobrou službu v kombinaci s podlahovým topením vám nepřinesou ani masivní dubové podlahy, které také teplo zastaví a nepustí dál.

 

Dlažba, vinyl nebo laminát?

 

A co třeba korek? Ano, možností a řešení, jak zvýšit účinnost podlahového vytápění je hned několik. Korek, jako přírodní materiál, je přijatelným materiálem, který vede velmi produktivně teplo v podlaze. Laminát je také dobrým řešením, je však velmi důležité zkonzultovat tento krok s odborníky. Praktickým, účelným a velmi oblíbeným řešením je i tolik oblíbená dlažba či vinyl. Mají skvělou tepelnou vodivost a to i v případě kamenné či keramické dlažby. Navíc se jedná o dobře udržitelný, hygienický a antistatický materiál, který zvyšuje uživatelský i estetický komfort bydlení.

Názory

Přidat názor