Blog bydlení

Jako v pohádce – aneb nestárnoucí nebesa v interiéru

Kouzlo svěžího ranního vánku, pohupujícího s lehounkou záclonkou něžně ukrývající pohodlím oplývající lůžko princezny – to je asi nejčastější myšlenka, která nás napadne, při vyslovení slovíčka nebesa. Jejich magické a hlavně romantické kouzlo je tradicí, která nás provází od dob princezen až po žhavou a moderní současnost a není se co divit.

 

Od historie po současnost

 

Nebesa skutečně dříve patřila k výsadě bohatých mocnářů a nejčastěji byla ke spatření na hradech a zámcích či v přepychových domech šlechticů a boháčů. Jejich význam byl ochranný, baldachýn zvládl poskytnout potřebné soukromí i klid a bezpečí před komáry stejně jako dalšími mnoho nohatými návštěvníky paláců a zámků. Byl však také symbolem blahobytu a také symbolikou náboženské víry. V dnešních dnech jsou baldachýn či nebesa stále chytrou pomůckou k zahnání komárů od našich lůžek, ceněným soukromím třeba v malých bytech i vlastní pohádkou s vámi v hlavních rolích. Navíc, výběr barev, materiálů a stylů díky kterým si svůj soukromý baldachýn můžete dopřát u sebe doma je nepřeberné množství a vykouzlit tak skutečnou pohádku můžete i v dětském pokoji své malé princezně i princi.

 

Vyrobte si svá originální nebesa na míru

 

Cestou k vysněnému baldachýnu můžete jít jednoduchou cestičkou směrem do obchodu a zpět, kde si svá nebesa vyberete, zaplatíte, pověsíte a máte hotovo. Ale vydat se můžete i lehce obtížnější cestou vlastní tvorby a nebesa si vyrobit na míru svépomocí. A je to jednodušší, než se může zdát. Jednoduché kolejnice koupíte za pár korun a na strop je navrtáte snadno vrtačkou a snadno je také zkrátíte pilkou. Z vybrané látky či závěsu ustřihněte potřebné rozměry a přidejte háčky, které zavěsíte na jezdce a ty pak zasuňte do kolejniček a sláva, máte hotovo!

 

Nechte se nebesy inspirovat

 

Kde je psáno, že nebesa musí být nutně jen a pouze v našich ložnicích a jiné umístnění než nad naším lůžkem je nepřípustné? Popusťte uzdu své fantazii a dopřejte baldachýnu i netradiční roli třeba v obývacím pokoji. S jeho pomocí totiž snadno vykouzlíte nejen příjemné zákoutí pro děti, které se tak rády schovávají a touží po své dávce tajemna a soukromí. I sami sobě můžete dopřát kouzlo jedinečnosti a díky nebesům vytvořte originální čtenářský koutek či relaxační místečko, kde je stresu, shonu a depkám vstup zapovězen. 

Názory

Přidat názor