Blog bydlení

Jaro na zahrádce

Jestliže i Vy patříte k těm šťastnějším, kdo máte možnost trávit svůj čas na zahrádce i zahradě, jistě se Vás letos dotkla velice nestandardní situace související se šířením corona viru. Věřím, že v dalším období již tento článek nebude aktuální a my se budeme svým oblíbeným činnostem věnovat bez omezení. Nicméně letošní jaro je samozřejmě v mnoha ohledech jiné než v předchozích letech. Trápí nás jednak nyní už tradiční každoroční sucho a jednak samozřejmě ne zrovna jednoduchá situace okolo omezení prodeje a volného pohybu. Zahradnictví sice mají většinou otevřeno, ale samozřejmě spousta zejména starších lidi má obavy nakupovat a ani zásobení v těchto dnech není v takové míře jako v minulých letech. A samozřejmě všem nám chyběli tradiční farmářské trhy, které nás zásobovali množstvím sazenic květin i zeleniny.

 

Vlastní pěstování zeleniny

 Možná Vás tato situace konečně donutila k experimentu, který jste si již dávno plánovali, a to k vlastní sadbě zeleniny. Očekáváme, že ovoce a zelenina v letošním roce o něco podraží, proto jsou ve výhodě ti, kdo si mohou vypěstovat vlastní. A samozřejmě chuť …. Ta je úplně jiná, když máte možnosti si utrhnout nebo zakoupit čerstvou, před chvílí utrženou zeleninu nebo jablko zrovna sklizené ze stromu. Pokud již delší dobu uvažujete nad koupí nebo pronájmem zahrádky, rozhodně tak učiňte v co nejkratší možné době. I lékaři doporučují pobyt na čerstvém vzduchu, a to nejen v dobách výskytu corona viru, ale pro obecné budování imunitního systému. A nesmíme samozřejmě zapomenout na zdravotní bonusy spojené s konzumaci bio ovoce a zeleniny. V současné době je i ideální doba pro sázení ovocných stromů, jejichž výběr je v dnešní době opravdu velký. 

 

Nákup na internetu

Jejich nákup můžete obstarat i prostřednictvím internetu, kde si zvolíte jak velké stromy chce koupit a jaký druh a již druhý den Vám je může kurýr doručit. Samozřejmě je to pořád trochu netradiční způsob nákupu, ale dle našeho názoru se stává stále více populárním, protože šetří Váš čas. Paradoxně máte i více času zvážit, zda je vybraný druh vhodný pro Vaše klima a zda máte dostatek prostoru, až stromek povyroste. Vše potřebné totiž na rozdíl od běžných zahradnictví najdete lehce u vybraného produktu a stáváte se vlastním designérem Vaší zahrady. Takže závěrem - koupě nebo pronájem zahrady Vám aktivně pomůže v boji s corona virem. Přejme Vám krásné prosluněné dny na zahradě.

Názory

Přidat názor