Blog bydlení

Je libo Itálii aneb italské bydlení plné vášně

Šarmantní a urostlí pánové, lehce divoké a hlasitější dámy a společně život plný vášně doslova v dobrém i ve zlém. Pod toskánským sluncem je zkrátka živo, energie se tu rozdává po nůších a na bezstarostnost a bohémský život se lehce zvyká. Přiveďte trochu toho skutečného života alespoň do svého příbytku a objevte italský styl bydlení.

 

Italský styl bydlení si s luxusem vyloženě tyká

 

A přitom k tomuto dojmu stačí tak málo, protože v jednoduchosti je ukrytá pravá krása a elegance.

Temperament a pohoda přímo u vás doma – to je italský styl bydlení, kterému rozhodně propadnete. Vzdušný interiér zařízený jen pár důležitými kousky, které však dokáží celému prostoru dodat patřičný šmrnc a lesk luxusu, to je umění, pro který se Italové doslova narodili a své nápady a skvosty si rozhodně nenechávají jen sami pro sebe.

 

Vzdušný design, který nepřehlédnete

 

A především se necháte unášet nejen příjemným vzhledem, ale především pohodlím, které vám vykouzlí typický italský úsměv i na vaší české tváři. Stylový nábytek si vás rozmazlí a to včetně postele v italském duchu, která stejně jako skvostně čalouněná křesílka či pohovka vypadá na vlas stejně jako ta v dokonalém zámku plném služebnictva a vybraných způsobů. Poctivé dřevo spíše světlejších tónů a také přírodní kámen, keramická dlažba či moderní korek spolu s nezbytným zdobným kováním a také vyřezávanými ornamenty na nožkách stolu, lampách i komodách, vykouzlí atmosféru typického italského domu plného slunce, světla, čerstvého vzduchu a života.

 

Kouzlete jako Italové s barvami i světlem

 

O co italské bydlení postrádá přehršel nábytku, o to více dbá na dokonalé barevné propojení a zvýraznění. Křiklavých barev se bát nemusíte, hrát si budete s přírodními barvami, které můžete využít nejen na omítku, ale také při štukování či výrobě vlastní stěnové patiny. Barvy jako písková, béžová, kávová, ale i vínově červená a důležitá zlatavá si rády vzájemně pohrají a nechají se zlákat k dokonalé kombinaci. Pokud upřednostňujete dřevo i na stěnách, italské bydlení je pro vaši realizaci ideální a přímo žádoucí. Barevnou hru pak dokonale podtrhne nezbytný a typický obraz či silueta slunce z mědi, který je pro italský styl doslova puncovní značkou.

 

Ach ty detaily...

 

A ano, budete z nich doslova na kolenou. Začít můžete stylovým osvětlením s ratanovým stínidlem v provedení klasickém přírodním, ale i bílém, šedém či zlatém. Textilie, které vždy zdůrazní celkový koncept bydlení volte spíše bílé s jemnými potisky ornamentů připomínajících stonky či jemné a vcelku nenápadné květinové vzory. Na nádobí a textiliích v kuchyni se pak dobře vyjímají typické olivy a přírodní prostírání tuto rafinovanou jednoduchost ještě podtrhne, stejně jako proutěné košíky. Pro dokonalý vizuální dojem pak myslete i na takové detaily jako jsou vodovodní baterie, které vyměňte za stylové mosazné kohoutky, nábytek osaďte kovovými úchyty a vanu v koupelně si dopřejte oblých tvarů a na nožičkách. Pro příjemný každý krok pak nezapomeňte na příjemné koberce či předložky s vysokým vlasem, na kterých dost možná obyčejnou chůzi vyměníte za sladké lenošení.

Názory

Přidat názor