Blog bydlení

K létu patří světlé tóny – nechte se okouzlit skandinávským stylem bydlení

K letním měsícům patří spousta světla, tepla a dobré nálady, kterou nám sluníčky svými paprsky občas posílá jen tak na příděl. Pokud si chcete dopřát dostatek letní pohody i u vás doma a kochat se z dlouhých letních dní až do večera, vylaďte si svůj interiér jednoduše - po seversku.

 

Světlé tóny umí v horku divy

 

To byste možná ani nevěřili, ale pravdou je, že pokud si vyladíte interiér svého bytu ve světlých přírodních barvách, dokáži ve vás v zimě nabudit pocit tepla a v létě naopak zvládnou i psychologické ochlazení. Využijte tedy tohoto efektu ve svůj prospěch a vsaďte alespoň na textilie v duchu skandinávského stylu. Přes svou pohovku přehoďte světle krémový přehoz, který navíc dobře pojme váš pot a prodloužíte tak životnost své sedačky. Do oken si pořiďte tenké a vzdušné závěsy také v krémových barvách či latté tónech a textilie v kuchyni i lůžkoviny v ložnici pojměte ve stejném stylu světlých a pocitově chladivých přírodních barvách.

 

Skandinávský interiér je vzdušný a pohodový

 

Klid a lehkost bytí v tempu přírody – to je severský styl bydlení plný poklidu, vzdušnosti, prostoru a světlých barev, díky kterým byt navíc vždy působí uklizeným dojmem. Hravost a živost pestřejších barev můžete také samozřejmě využít, ale střídmě a spíše na doplňcích, které navíc můžete i obměňovat dle nálady, ročního období či potřeby. Skandinávský styl je úzce spjat s přírodou, a tak nic co vyšlo z její dílny mu není cizí. Ať už začnete čerstvou květinou ve váze, kvalitními textiliemi, proutěnými košíky či křesly, pokračujete dřevěnou podlahou a zdaleka nekončíte poctivou prací mistra řezbáře vtisknutou do jídelního stolu a veškerého nábytku z poctivého dřeva od skříní až po nožky pohodlných kožených souprav.

 

Živý oheň – živel mnoha tváří

 

Krbová kamna či krb nejsou v severských zemích ničím neobvyklým a tak pokud se rozhodnete držet krok se skandinávským stylem i v našich končinách, s povděkem si tento užitečný a plně funkční doplněk interiéru rozhodně pořiďte. Nejen, že ušetříte nemalé finanční prostředky za topnou sezónu, ale také získáte netradiční prvek bydlení a atmosféru tepla rodinného krbu, o které se vám dosud ani nesnilo. Živý a bezpečně zkrocený živý oheň má zkrátka něco do sebe a vybírat můžete z mnoha druhů a typů stylu i barevného provedení a také samozřejmě funkcí a možností. Pokud si zatím krb nemůžete dovolit, dopřejte si skotačivé plamínky alespoň v podobě svíček, i ty se umí s noblesou postarat o útulnost vašeho domova.

 

Názory

Přidat názor