Blog bydlení

Když dětská postýlka doslouží, vdechněte jí nový život

Nakupování výbavičky pro miminko patří spolu s radostným časem čekání na narození potomka bezesporu mezi nejkrásnější chvíle. Postýlka je jednou z nejzodpovědněji vybíraných věcí - aby nejen krásně vypadala, ale byla především pro dítko bezpečným místem a podpořila jeho zdravý růst. Jednou či dříve však přijde čas, kdy už je vaší ratolesti postýlka malá a je čas vyměnit ji za novou. Osud první dětské postýlky tak bývá zpečetěn, my vás však dnes přesvědčíme, že je skvělé dát ji ještě šanci.

 

Dětská postýlka může dostat druhou šanci

 

Pokud si postýlku nechcete schovat pro další dítko, nebo se na ni přeci jen zub času podepsal a své další ratolesti byste kupovali stejně novou, nemusí hned nutně vaše stará postýlka skončit na skládce. Její využití může být nejen smysluplné, ale nápady které vám představíme mohou zvelebit dětský pokojíček i obývací pokoj a ještě vám ušetří pár drobných.

 

Dětská postýlka jako dokonalá skrýš

 

Není snad dítko, které by se rádo neschovávalo a čas od času netoužilo po svém soukromí bez dohledu dospělých. I když vaše dcerka či chlapeček mají svůj dětský pokoj, i tak jistě ocení důmyslnou skrýš. A tu snadno vytvoříte právě z postýlky pro miminka. Rošt v postýlce nechejte na nejspodnější pozici, vyndejte matraci a šikovný tatínek odšroubuje jednu delší boční stranu postýlky a poté postýlku jednoduše otočte vzhůru nohama. Trčící nožky postýlky můžete buď uříznout, nebo ponechat a položit na ně polystyren či lehkou OSB desku a máte tak rázem poličku pro plyšáky. Šikovné ruce maminky rády spíchnou baldachýn se závěsem a matraci můžete položit na zem, ochrání vaše dítko při hře i od chladu. Postýlku můžete umístit do pokojíčku, dokonale ukrýt mezi dvě skříně, nebo začlenit do obývacího pokoje a vaše dítko ji jistě rádo využije, když zatouží po společnosti i soukromí zároveň.

 

Dětská postýlka jako stvořená pro tvoření

 

Všechny děti rády kreslí, lepí, vystřihují a tvoří. Dopřejte jim jejich vlastní dokonalý prostor. Opět stačí z postýlky odmontovat jednu její delší boční stranu. Rošt postýlky však nechejte v pozici zhruba uprostřed. Matraci nahraďte OSB deskou, kterou položíte na rošt a můžete ji přetřít libovolnou barvou či použít plastový ubrus i efektní a praktické linoleum, z kterého snadno odstraníte třeba plastelínu. Z vnitřní strany můžete navěsit různé háčky či závěsné poličky a všechny fixy a pastelky tak vždy budou na svém místě.

 

Vyměňte ležení za sezení

 

Tato proměna bude rozhodně nejjednodušší a děti ji rozhodně ocení. Vy se však budete muset spokojit s posezením na stoličce či koberci, tato varianta luxusního vlastního gauče je opravdu jen a jen pro vaše děti - vás by asi neunesl :). Z postýlky postačí opět odmontovat její boční delší stranu a rošt i s matrací ponechat v nejspodnější části. Pak už jen stačí vyrazit na nákupy nebo se chopit šicího stroje a podle nejžhavějších dětských trendů ušít potah na matraci a pohovku vyladit pomocí pohodlných polštářků. Z vnější strany můžete upevnit praktické kapsáře a pak už stačí jen jediné - pozvat kamarády na návštěvu.

Můžete se inspirovat dále zde

Názory

Přidat názor