Blog bydlení

Když postel, tak z masivu!

Pořádně se vyspat – po tom touží každý z nás. Během spánku nabrat potřebnou novou krev do žil a energii a do nového rána se probrat nejen s úsměvem na rtech, ale také s nebolavými a nerozlámanými zády. Pravdivé a letité přísloví o tom, že jak si kdo ustele, tak si i lehne, je tedy stále aktuální. A pokud toužíte po kvalitním odpočinku i slušivém a nadčasovém designu vaší ložnice, rozhodně je postel z masivu tou pravou volbou.

 

Design, který nikdy nezevšední

 

Postele z masivu jsou stálicí i klasikou, přesto však mají kouzlo nadčasovosti a stylové elegance – s jejich nákupem tak rozhodně nemůžete šlápnout vedle. I když vaše ložnice není tak frekventovaným místem jako třeba obývací pokoj a jedinými návštěvníky jste často vy či jen vaši nejbližší, i vaše ložnice a vy si zasloužíte kus pořádného luxusu a elegance. Postele z masivu nikdy neztratí své kouzlo a navíc se na nich ještě pohodlně a kvalitně vyspíte a ráno vstanete plni nové energie a bez obávané bolesti zad. Po designové stránce jsou postele z masivu fenoménem, který má stále zvučné jméno – ať už si vyberete lůžko v nejrůznějším stylu, s čelem či bez něj, s úložným prostorem či zabudovaným LED osvětlením.

 

Kvalita, která vám dopřeje zasloužený odpočinek

 

Dlouhá životnost, spolehlivý materiál a bezchybné zpracování – to jsou faktory, které činí postel z masivu jedničkou mezi singl i manželskými lůžky a také dětskými postelemi. Nejčastějším materiálem pro jejich výrobu bývá borovice, dub, buk a také smrk. Naprostá funkčnost a také praktická stránka, kdy si spolu s lůžkem můžete zakoupit i úložný prostor – ať už v kompletu či jako samostatný doplněk činí z těchto lůžek skvělé parťáky i do malometrážních bytů, kde se s místem doslova šetří. Ve stejném stylu a dekoru pak každou ložnici doladí i praktický noční stolek, ale také truhla na lůžkoviny či rovnou skříně ve stejném duchu.

 

Jak dobře vybrat?

 

Rozhodně u kvalitních prodejců či výrobců nábytku, kteří vám vyrobí nejen postel z masivu na míru potřebným rozměrům, ale také ve vysněném stylu – ať jím je retro, provensálský či skandinávský styl. Pro úspěšný nákup a vlastní spokojenost tak neváhejte pátrat po dobrých referencích. Při výběru lůžka hraje roli nejen rám, rošt a matrace, ale také rozměry postele. Pro pohodlné vstávání by lůžko mělo být vysoké minimálně 45 cm, u seniorů pak minimálně 50 cm. Nezapomeňte ani na takový opomíjený detail, jakým je délka lůžka, která obzvláště u vysokých osob může být problém, který ale snadno vyřeší právě výroba postele na míru.

Názory

Přidat názor