Blog bydlení

Kočka v bytě? Proč ne, ale malé úpravy vám přijdou vhod!

Toužíte po malém chlupatém čtyřnohém mazlíčkovi, ale na pejska nemáte dost času, křeček je moc malý a pomazlení s ním není to pravé? Pak se asi chystáte stát hrdými majiteli roztomilého koťátka jako vystřiženého z televizní reklamy. Obohatit svůj život o přítulné zvířátko je určitě správným krokem, aby vám však nevzalo kotě váš byt útokem, poradíme vám dnes pár triků, jak své obydlí na příchod kocourka či kočičky připravit.

 

Než rozkošné kotě vystrčí své drápky...

 

Než si svou vytouženou chlupatou kuličku přinesete domů, zahrajte si na chvíli na kočku sami. Nebojte, se mňoukat nemusíte, ale spustit se na všechny čtyři a důkladně prozkoumat váš byt od podlahy po strop je rozhodně rozumné. Na podlaze si všímejte všeho, co by vaše koťátko mohlo považovat za předmět ke hraní a z jeho dosahu jej odstraňte nebo alespoň dobře zabezpečte. Na mysli máme hlavně nejrůznější kabely, vodiče, ale také poblikávající přístroje, se kterými by si kotě zaručeně rádo hrálo. Kabely můžete schovat do speciálních lišt, světýlka stačí přelepit černou izolační páskou. Protože je kotě rádo doslova všude, ze všech poliček odstraňte či zabezpečte nebezpečné předměty, které by kotě mohlo snadno převrhnout.

 

Aby vám chlupy nevzaly dobrou náladu

 

Každý, kdo se rozhodne pořídit si chlupatého mazlíčka musí být připraven na nějaké ty nehody a hlavně i pravidelný přísun chlupů v menší či větší míře. Na tuto skutečnost je dobré připravit se předem a zvážit, zda bude stále IN mít v bytě koberce nebo raději dáte přednost plovoucí podlaze, vinylu či dlažbě rafinovaně kombinované s kusovým kobercem. Pro poklidné lenošení, odpočinek, ale i samotnou údržbu vyberte své kočce pohodlný a praktický pelíšek, který nejen snadno vyperete a zbavíte chlupů, ale také díky kterému vaše bydlení dostane nový, stylovější a kočičí design a šmrnc.

 

Hygiena, zábava i bezpečnost

 

Kočky jsou čistotná zvířátka a neskutečně rychle se naučí používat speciální kočičí toaletu a to dokonce i tu splachovací. Ano, skutečně můžete své osobité kočce pořídit za nemalý peníz vlastní splachovací toaletu. Nezapomeňte ani na kočičí zábavu, která nejen vaše kotě zabaví i na dlouhé hodiny, ale především ochrání váš byt před nájezdy znuděné kočičí mysli. Osvědčenou zábavou jsou nejrůznější šplhadla a škrabadla, které si můžete nejen vyrobit svépomocí, ale také zakoupit v luxusním provedení a dokonce dokáží skvěle vyladit váš byt. V neposlední řadě myslete i na bezpečnost čtyřnohé kamarádky či kamaráda a mějte na mysli i mlsný kočičí jazýček, který rád ochutnává zelené pokojové rostliny – ty jedovaté tedy raději darujte přátelům.

 

Velkou radost svému kočičímu spolubydlícímu uděláte širokým parapetem, po kterém se bude moci ladně procházet a pozorovat přitom ruch venku – od pohupujících se větví stromů až po ptáčky, o kterých bude moci v čase odpočinku sladce snít.

 

Názory

Přidat názor