Blog bydlení

Kokosový ořech jako originální dekorace do bytu

Jsou exotické, nestojí mnoho a k dostání jsou v každém větším obchodě. Dostat se jim pod skořápku není zrovna jednoduché, bílé mléko a lahodná dužnina však vždycky stojí za tu námahu. Prázdná skořápka pak často končí v odpadkovém koši. Ale nemusela by! Skořápka kokosového ořechu se velmi ochotně stane, s vašim přispěním, elegantním a stylovým doplňkem ve vašem interiéru.

 

Originální květináč i miska

 

Když už se do kokosu dostanete, určitě používáte ten nejčastější způsob za pomocí vrtáku a pilky. Z kokosu vám tak zbudou dvě půlky a ty bez dalšího většího upravování můžete rovnou použít jako nápaditý květináč. Stačí po bocích navrtat dírky, kterými protáhnete nejlépe přírodní provázek a závěsný květináč je hotov. Tedy samozřejmě ještě chybí zasadit rostlinku, nejlépe sukulenty, které nemusíte často zalévat. Kokosový květináč si samozřejmě můžete různě opracovat či nabarvit, ale nejlépe mu to sluší na „přírodno“. Z půlky kokosu je také snadno vyrobit praktickou misku na odkládání nejrůznějších předmětů.

 

Netradiční pohár i svícen

 

Milovníci přírodního stylu a souznění s přírodou určitě ocení netradiční pohárek či hrnek z kokosu, který určitě využijete na rodinných oslavách i zahradní párty. Pomocí brusného papíru si kokosový pohárek snadno opracujete do hladka – minimálně tedy vnitřní část a okraj, vnější část pak můžete klidně ponechat v surovém stavu. A pro podtržení atmosféry můžete z kokosových půlek vyrobit jedinečné svícny. Stačí do skořápky vložit knot a zalít voskem – využít k tomu můžete zbytky svíček. Do vosku můžete zamíchat nejrůznější korálky, a originální a nenapodobitelný svícen vám i vašim hostům zpříjemní všední i sváteční den.

 

Kokos osvěží i vaši koupelnu

 

Máte-li svou koupelnu laděnou v provensálském, venkovském či přírodním stylu, rozhodně ji pár dekorací z kokosu jen příjemně vyladí. Vyrobit si můžete misku na odkládání řetízků, sponek či odličovacích tampónů, ale také originální a zaručeně stylovou mýdlenku. Stačí pilka, vrták a šikovné ruce a za pár minut máte originální misku na mýdlo ve vaší koupelně. Pro větší životnost ji můžete i přelakovat, ale klidně si jich do zásoby můžete vyrobit více a nechat je v přírodním duchu zdobit vaši jedinečnou koupelnu.

 

Názory

Přidat názor