Blog bydlení

Konzervativní styl bydlení – část druhá

Objevili jste ve svém nitru slabost pro toto lehce tajemné bydlení, které - ač na první pohled chladné - je rozhodně přímočaré a láká svými tlumenými barvami, masivním nábytkem a solidním vzhledem k bližšímu prozkoumání? Tak tedy prosím, začtěte se do druhé části našeho mini seriálu o konzervativním stylu.

 

Konzervativní skutečně neznamená starý

 

Jistě, klidně můžete svou robustní koženou pohovku, která se u vás dědí po generace a která stále vypadá jako nová, použít i v takto zařízeném stylu, se zařizováním však můžete začít doslova od píky. Konzervativní nábytek snadno koupíte super moderní, jen zpracovaný v tom správném designovém duchu. Každé bydlení je věcí vkusu, zlí jazykové o konzervativním stylu tvrdí, že je to bydlení jako v hotelovém pokoji či na recepci. Není čitelné a na první pohled ani nepoznáte, kolik lidí a s jakými zájmy v takovém bytě bydlí – doslova nedobytné ledové království. Ne každý však touží chodit se svou kůži na trh a tak za pocitem odtažitosti zkuste hledat spíše střídmost, tajemnost a vnitřní krásu.

 

V konzervativní stylu musí vše ladit

 

Čím méně doplňků, tím více musí vše ladit a smysluplnost zvolených materiálů i barev tak bude dokonale propojena a jak se říká bude mít hlavu a patu. Obzvláště si dejte záležet nejen na výběru materiálu a barevnosti nábytku, ale také na volbě podlah a nátěru zdí. Koberce si můžete dopřát skutečně tradiční, které nejen skvěle vypadají, ale také něco vydrží. Celkový dojem pomůžou dotvořit stylová a velká zrcadla – samozřejmě vždy perfektně vyleštěná a také lampy a designové lustry, které se postarají o patřičné světlo i intimní přítmí.

 

Chytré úložné prostory tomuto stylu vévodí

 

A každý volný prostor je pro ně jako stvořený. Pokud to jen trochu lze, vsaďte na vestavěné skříně, ty totiž nejen pojmou spoustu věcí, ale působí také nenápadným dojmem a svou přirozenou jednoduchostí dokonale pasují do stylu, kterému nesvědčí mnoho tříštivých prvků. Stejně pak postupujte při volbě komod, skříní či nábytku v obývacím pokoji, ale  také v ložnici a při výběru kuchyňské linky. Tradiční materiály i jejich zpracování podtrhne atmosféru konzervativního stylu a experimentování či kombinování s jinými styly se v tomto případě s úspěchem zcela jistě nesetká.

 

Hlavní slovo má funkční a pohodlný nábytek i doplňky

 

A prostorné sedací soupravy, gauče, křesla i doslova obří postele jsou skutečně hlavním prvkem interiéru a tím, co nás na první pohled upoutá a přesvědčí o tom, že majitelé si potrpí na pohodlí a komfort. Při výběru nábytku se nebojte vždy sáhnout po masivním vzhledu i kvalitním zpracování a nezapomeňte ani na těžké závěsy na okna a kvalitní porcelán jako nezbytný doplněk, který nejen skvěle vypadá, ale zároveň z něj káva i čaj chutná skutečně tak nějak lépe. Dezert si můžete vychutnat klidně i se stříbrnými příbory a to vše servírované na bílém ubrusu – no uznejte, to nebude mít chybu.

Názory

Přidat názor