Blog bydlení

Konzervativní styl bydlení – část první

Při vyslovení slůvka konzervativní se mnoha lidem vybaví přídavná jména jako nudný, fádní, starý a dost možná i archaický. My vás dnes chceme přesvědčit o tom, že konzervativní styl je možná přímočarý a jednoduchý, což se však může stát i velkou výhodou. Harmonie, nadčasovost a  reprezentativní vzhled totiž vůbec není k zahození.

 

Konzervativní styl uklidňuje

 

A je pro mnohé jistotou a tím pravým přístavem, kam se rádi po náročném dni vrací a uzamknou se ve svém klidu a přehlednosti před divokým a uspěchaným světem venku. Konzervativní styl si totiž nepotrpí na přeplněnost, zdobnost ani na nic, co nemá alespoň svou vnitřní skrytou funkčnost. Zkrátka lapače prachu v tomto stylu nemají své místo a to ani ve skleněných vitrínách. Nic nesmí narušit čisté linie tohoto stylu, který právě z těchto důvodů funguje dokonale jako uklidňující oáza vlastního koutku v divokém světě, který panuje za zdmi a okny vašeho království.

 

Konzervativní barvy vás nudit nebudou

 

Je jednoduché uhodnout, které barvy budou převládat v konzervativním interiéru. Ano, křiklavost a duhovou barevnost nečekejte. Střídmost a elegance má v tomto stylu hlavní slovo, díky bílé, šedé, černé a hnědé však v interiéru vykouzlíte dokonale harmonické zázemí. Konzervativní styl ze své podstaty ctí tradice a ve snaze o nadčasovost sází  na zemité přírodní barvy, tmavé odstíny hnědé, žluté i krémové a všechny její variace a také oblíbené tónování tón v tónu. Tím, že se v tomto stylu sází také na přírodní materiály jako dřevo, sklo, kůži a kov pak dochází k dokonalému propojení, které ještě podtrhnou nejenom vhodná výmalba, ale také takto laděný nábytek i koberce.

 

Jednoduchost, funkčnost a promyšlená uhlazenost

 

V každé místnosti by hlavní roli měl hrát jeden kus nábytku, který upoutá vaší pozornost a nebude se o své prvenství prát s nikým dalším. V obývacím pokoji je jasnou volbou skutečně prostorná sedací souprava, nejlépe mohutná a kožená a nesmí chybět bytelný konferenční stůl. V konzervativně zařízených bytech či domech často nechybí pracovna, která si  říká o stylový pracovní stůl – klidně prvorepublikový. Koupelně pak může vévodit jak stylová vana, tak i sprchový kout, ten je vhodné volit celoprosklený a v celé koupelně pak mohou vyniknout klasické obklady bez motivů. Koupelnové skříňky pak volte opět mohutnější a celou koupelnu laďte do kombinace bílé s tmavšími tóny hnědé či černé. Zařídit kuchyni pak bude doslova jako za odměnu. Konzervativní kuchyně totiž právem působí supermoderním dojmem, právě pro svou funkčnost a nepřeplácanost – vše potřebné totiž najdete uvnitř kuchyňské linky. Jídelní stůl pak opět volte masivní a prostorný a židle si dopřejte s vysokou opěrkou.

 

 

Jedinou místností, která si konzervativní styl příliš neužije – tedy jeho obyvatelé – je dětský pokoj. Pokud je však vaše dítko naladěno na stejnou vlnu a je v letech zapalujících se lýtek, dost možná tento styl naopak ocení a vy tak můžete svému dítku studentský pokoj dopřát v tomto stylu, který razí praktičnost, pořádek a jednoduchost.

 

 

Zlákal vás tento noblesní styl, který, ač mohutný a možná lehce odtažitý, našel ve vašem srdci malou skulinku? Nenechte si tedy ujít pokračování: „Konzervativní styl bydlení – část druhá“

Názory

Přidat názor