Blog bydlení

Kouzlo lesku a nádech luxusu? Ano, jako na zámku můžete žít i v paneláku!

Od dětských dob vás fascinovaly školní výlety po stopách našich předků do jejich zámeckých sídel a sen o životu na zámku vám nedá spát ani dnes? Pokud nejste nevypátraným dědicem šlechtického rodu nebo nemáte na to, postavit si honosné sídlo připomínající ne náhodou noblesní zámek, nevěšte hlavu. Atmosféru zámku si můžete snadno vykouzlit i u sebe doma – ať už bydlíte ve vilce či v 1+1.

 

Zámecký styl zvládnete i svou nešlechtickou rukou

 

Není to nic těžkého, i když přiznáváme, něco vás to bude stát. Zámecký styl musí návštěvám vyrazit dech a vy se v něm musíte pro dobrý úspěch cítit jako opečovávaní a hýčkaní panovníci a příslušníci modré krve. V zámeckém stylu tedy rozhodně nesmíte šetřit na nábytku s lakovaným povrchem, který je naprostou podmínkou stejně jako noblesní a dech beroucí sedací souprava buď v kůži či s čalouněním dokonale imitujícím dobu zámeckých pánů. Chybět nesmí ani stylový koberec a nezbytné doplňky od křišťálového lustru přes zrcadla zasazená do stylových rámů až po řezané květiny ve vázách.

 

Luxus, ale ne kýč

 

Zlatá barva, lesklé povrchy, stylová výmalba, ať už se zlatými akcenty či za využití válečku či tapet, k tomu zmiňovaná výbava a lehce se může stát, že z luxusního vzhledu váš domov sklouzne k lacinému kýči. Ano, nic se nemá přehánět a proto se všemi atributy zacházejte obezřetně a s citem. Především si dejte pozor na to, aby každý výrazný prvek měl šanci sám o sobě v místnosti vyniknout a nepřehlcujte prostor různorodými ani mnoha četnými kousky. Ve výsledku vám všechny splynou v jednu lesknoucí se a zářící neidentifikovatelnou hmotu, ve které se nebudete cítit vůbec příjemně. A o to přeci jde – abyste se doma cítili jako doma!

 

Zlato, stříbro, lesk

 

Vše v zlaté i stříbrné barvě má jednu velkou výhodu – dokáže na sebe upoutat pozornost jak za slunečního svitu, tak večer za svitu svíček či umělého osvětlení. Jedinečnou atmosféru a zámecký styl pak ruku v ruce se zlatou a stříbrnou barvou umí podtrhnou nábytek ve vysokém lesku. Ano, důležité je slovíčko „vysokém“. Na kvalitě lesku rozhodněte nešetřete, vždyť v jeho náruči se zlatá i stříbrná barva ještě více nejen odráží, ale také umocní. V současné době si můžete ve vysokém lesku pořídit prakticky veškerý nábytek – od skříní, stylových a praktických komod přes jídelní stoly, dokonce i židle a samozřejmě koupelnové skříňky i kuchyňské linky. Zkrátka – nic vám nebrání v tom, zařídit si v zámeckém stylu celé své sídlo :)

Názory

Přidat názor