Blog bydlení

Krbová kamna – jedinečný designový prvek který zahřeje

Až se vás zima zeptá, jak jste se na ni přes léto připravili, s úsměvem můžete prohodit, že elegantně. Krbová kamna se totiž čím dál více stávají neokoukaným a hlavně účelným bytovým prvkem. Vysoká finanční úspora nákladu na vytápění, jejíž návratnost může být dle velikosti vytápěné plochy už za jedinou topnou sezónu, nezávislost na externím dodavateli a originální doplněk, který dokonale zakomponujete do stylu svého bydlení, nebo z něj naopak vykouzlíte dominantu interiéru.
Krbová kamna jsou zárukou teplých zimních večerů, romantiky a vašemu interiéru dodají punc originality.

 

Krbová kamna jako z pohádky

 

Vybírat krbová kamna můžete opravdu z nejrůznějších materiálů, barevného provedení i dle výhod, která přinášejí. Pokud chcete mít doma retro kousek jako z pohádky, či z dětských let u babičky na chalupě, kachlová krbová kamna vám tento pocit rády oživí a dopřejí. Pokud naopak toužíte po luxusním a extravagantním vzhledu, i takové kousky nejsou žádný problém. Použitý materiál ať už kachle, šamot, plech, litina či keramika v moderní úpravě povznesou vaše bydlení na vyšší úroveň. Stylovou, účelnou i komfortní. 

 

Krbová kamna – účel na prvním místě

 

K čemu chcete krbová kamna využívat, a v jakém rozsahu, to je důležitý faktor při jejich výběru. Vždy je nejdůležitější vědět, jak velkou plochu v m³ potřebujeme vyhřát, a také zda krbová kamna budou sloužit převážně k dekoračním účelům a zatopíme si v nich jen příležitostně, doplní hlavní zdroj vytápění, nebo se krbová kamna stanou hlavním poskytovatelem příjemného tepla ve vaší domácnosti. Vybrat pak velikost kamen, či funkce které nabízí jako bonus, je pak daleko snazší. Krbová kamna s teplovodním výměníkem, teplovzdušným, malá na chalupu nebo do zahradní chatky, velká k vyhřátí celého rodinné domku či s lákavou funkcí plotýnky, na které můžete rodině či návštěvě připravit gurmánský zážitek – tak pestrá a lákavá je jejich nabídka.

 

Dech beroucí designové skvosty

 

Zapomeňte na zaběhlou představu, že krbová kamna jsou špinavý kousek něčeho, co nám sice přináší teplo, jinak však vzhledově jen hyzdí a vše kolem špiní. Špičková krbová kamna keramická či akumulační jsou skvělým a právoplatným klenotem zdobícím interiér. To, že vašemu interiéru dodají nadčasový vzhled a relaxaci těla i mysli, to už je jakýsi bonus navíc. Krbová kamna příjemně překvapí vás i návštěvy vychytávkami jako je funkce otáčení, která umožní kamna natočit jak potřebujete a vykouzlí z nich dokonalý solitér. Krbová kamna s prosklením ze tří stran či ohýbaným sklem budou opravdovou perlou vašeho interiéru. Možnost přikládání otopu z boční strany vytvoří dojem, že se snad o kamna ani nejedná – jediným důkazem bude příjemné teplo. Naopak můžete vybrat také kamna se zabudovaným dřevníkem pro dokonalou retro iluzi. Barevné provedení v lesku či pastelových barvách dovolí stylové sladění i moderní pojetí a možná v sobě objevíte cit bytového designéra.

Názory

Přidat názor