Blog bydlení

Kupujete nemovitost? Soustřeďte se i na její okolí!

Při pořizování vlastního bytu či rodinného domu se nejvíce soustředíme na vnitřní uspořádání, design interiéru i exteriéru a samozřejmě také na velikost, která je mnohdy klíčová. Na co se ale občas při všem tom shonu či nadšení z nemovitosti zapomíná, jsou na první pohled drobné maličkosti, které však mají na dokonalé bydlení a spokojenost velký a významný vliv.

 

K prohlídce domu či bytu přidejte i procházku

 

Nejen proto, abyste si svou investici dobře promysleli, ale hlavně se prošli po okolí. Kromě kvality a stavu nemovitosti je totiž důležité zjistit, co vše se v jejím okolí nachází a naopak také chybí. I když víte, jak je vyhlídnutá víska či město daleko od vašeho zaměstnání či ostatního zbytku světa, projít si na vlastní oči prostředí a zázemí není vůbec k zahození. I když vaší oázou pohody bude především a hlavně váš byt či dům, atmosféra okolí, občanská vybavenost, dopravní obslužnost, obyvatelé a blízcí sousedé, se nemalou měrou podílí na klidném a vytouženém pohodovém bydlení.

 

Čerstvé pečivo, lékařská péče i zábava

 

I když jste zvyklí nakupovat v obchodních domech, pro každý zapomenutý rohlík či uchlácholení vašich namlsaných chuťových pohárků se jistě nebudete chtít trmácet přes půl světa. Dobře si prohlédněte, zda je v okolí alespoň malý krámek, k zahození není ani malá restaurace. Lékařskou péči čas od času potřebuje vyhledat každý a tak dosažitelnost lékařská péče spolu s dobrou infrastrukturou je důležitá. O nechtěnou zábavu se vám často můžou postarat nepříjemní a nepříliš společensky únosně žijící sousedé. Heslo důvěřuj, ale prověřuj je tak velmi aktuální.

 

Myslete i na budoucnost

 

Nové bydlení si pořizují nejen mladé páry či mladé rodiny – často jako své první společné bydlení ještě před sňatkem - ale také senioři, kteří své domovy přenechají mladým a vyberou si něco menšího. Ať tak či tak, v každém věku má člověk své potřeby. Pokud patříte mezi mladší ročníky, jistě také plánujete rodinu a tak si dobře prohlédněte, zda je v okolí školka, či škola. Starší ročníky pak jistě ocení v blízkosti lékaře, polikliniku a pro všechny bez rozdílu jsou důležité také záliby a koníčky, kulturní život a dobrá dopravní obslužnost.

Názory

Přidat názor