Blog bydlení

Lehkost i nespoutanost – to je urbanistický styl bydlení

Oslava života. Tak by se dal lehce vystihnout tento městský styl bydlení, holdující jednoduchosti, osobitosti a hlavně originalitě každého jejího obyvatele. V podstatě se dá říci, že co není zakázáno, to je povoleno a také že méně bývá více.

 

Prostor pro rozlet

 

V uspěchané moderní době, kdy se všude jen mačkáme, tlačíme a pospícháme, je příjemné přijít domů a mít všude své vlastní pole působnosti, které nám pomůže roztáhnout křídla. Urbanistický styl bydlení vyniká vzdušností. Velká okna a otevřené prostory dodají jiskru i volnost. Ideálním místem pro zařízení bytu v tomto stylu jsou tak loftové byty či zrekonstruovaná starodávná stavení. Ovšem i v malém bytě si tento styl snadno dopřejete – stačí propojit místnosti a kde to lze odstranit nežádoucí příčky a zdi. Dostatečné osvětlení, nepostradatelné doplňkové lampy rozmístěné po místnosti a také moderní LED pásky nalepené třeba na zdi – to je styl, který sluší mladým. A nejen věkem.

 

Barvy? Všeho s mírou!

 

A hlavně šedou! Šedá barva sama o sobě není nic moc. Ovšem v různých tónech a odstínech, vtipně i s důvtipem zkombinovaná s černou a kovově modrou, to už je jiná. Šedá barva na pozadí, jako hlavní barevná dominanta, v kombinaci s pastelovějšími jemnými odstíny ostatních barev – to je skvělý základ a odrazový můstek městského stylu bydlení. Výborně se také šedá výmalba či dekor snoubí s pouhým optickým dojmem, či skutečně odkrytou cihlou, ať už na barovém stole, krbu, či nižším předělu místnosti.

 

Zařízení interiéru v městském stylu je odrazem obyvatel

 

Urbanistický styl, na míru mladým nezávislým osobnostem plných plánů, vizí, i vnitřní touhy po provokaci, přináší svobodu v zařizování interiéru. Zapomeňte v tomto stylu bydlení na masívní nábytek ze dřeva, více mu bude slušet provokativně chladný kov, hliník, nerez, plast a případně dřevo jemných linií a tvarů. Funkčnost se snoubí v nábytku variabilním, rozkládací stoly i pohovky ušetří místo, a hlavně nezaberou mnoho prostoru. Zaplácat si interiér je v urbanistickém stylu přímo hřích. Nábytku tedy platí rozhodně méně než více, jeho vzhled musí působit vzdušně a nenásilně. Své ambice v zařizování pak můžete využít při nalepování plakátů či samolepek na stěny. Ozdobit stěny je přímo žádoucí, pomoci si můžete i vlastní originální výrobou. Vaše osobnost tak vtiskne skutečnou duši vašemu novému bydlení v moderním stylu.

Názory

Přidat názor