Blog bydlení

Loftové bydlení – svoboda, která vás chytne a nepustí

Milujete prostor a stísněnost či přeplácanost není vaším druhým já? Chcete svému soukromí dopřát vlastní rukopis a bořit mýty o zaběhnutém způsobu bydlení? Vyrukujte se svou kůží na trh a vsaďte na loft, bydlení, jehož popularita rozhodně roste.

 

Loft je sluncem zalitá nespoutanost

 

Loftové bydlení má svou kolébku skutečně u umělců a to především u těch, kteří pro svou práci a poslání potřebovali ateliér. Brzy přišli na to,  proč by se měli odpoutávat od své múzy a jezdit domů, když ve svém ateliéru mohou rovnou i přespat. Postupně čím dál více nadšenců zjistilo, že loft je skvělým místem plným prostoru a především světla a tak převážně nevyužité staré tovární haly, skladiště, sýpky a klidně i stodoly, které nebyly prvotně určeny k bydlení začaly pod rukama nadšenců tát a měnit se ve skutečné skvosty, v kterých nenajdete vnitřní příčky ani předěly, jen prostor pro váš rozlet a nespoutanost.

 

Loftové bydlení není pro každého!?

 

Ano, pokud se budete držte zaběhnutých konvencí, tak lehce nabudete dojmu, že v loftu bydlí jen bohémsky smýšlející umělci a jejich vysněný ateliér je plný hříchu, neřesti a nepořádku. Lví podíl na tomto zastaralém pohledu na loftové bydlení mají zcela jistě televizní filmy, realita je totiž naprosto stejná jako u jiných typů bydlení – zkrátka každé bydlení má své černé a bílé ovečky. Je pravdou, že loft si čistě z praktických důvodů spíše vyhlédnou a posléze vyberou singl jedinci či svobodné páry bez dětí, nebo právě umělci pro inspiraci. Vůbec to však neznamená, že rodiče s dětmi či senioři by po tomto bydlení v skrytu duše netoužili. Je však pravdou, že otevřený prostor je u rodin s dětmi nepraktický už jen v otázce klidného spánku, u seniorů pak v případě loftu s vytvořeným obytným mezipodlažím nastává problém se zdoláváním schodiště.

 

Loftové bydlení v soukromí i společném domě

 

Vzdušné a prostorné bydlení bez jeho rozbíjení na menší místnosti, to je loft, ve kterém je dostatek místa prioritou číslo jedna. V původních halách je často zachován industriální náboj a velká typická tovární okna jsou pro své kouzlo ponechána. Vysoké stropy jsou buď ponechány bez dalšího užitku, nebo naopak využity pro patrové bydlení, které tak díky nápaditému řešení nabízí využití spodní části loftu nejčastěji jako obývací části s kuchyní. Uměle vytvořené otevřené patro slouží jako ložnice, získáte tak rafinovanou dávku soukromí. Loftové byty jsou stále častěji také budovány zcela nové developerskými firmami, převládá však prodej prostor, které lze upravit v loftové bydlení a velice oblíbená je proměna klasické půdy na loftový byt.  Je to totiž svobodnější varianta – uspořádáním i finančně. Takovýto zastaralý objekt koupíte často za pár korun, upravit si jej pak můžete zcela dle svých představ. Samozřejmě vás tato úprava bude stát nemalé peníze, ve výsledku však určitě nebude stát víc a navíc jedinečnost je vždy k nezaplacení.

Názory

Přidat názor