Blog bydlení

Ložnice v podkroví okouzlí romantikou i klidem

Ideální ložnice je nejen vybavená pohodlným lůžkem, na němž je strávená noc skutečným načerpáním nových sil, ale také dokonalým souzněním doplňků, lůžkovin a také samotným prostorem. Správně zvolený pokoj pro umístění ložnice hraje důležitou roli pro kvalitu vašeho spánku více, než se může zdát.

 

Proč vybudovat ložnici v podkroví?

 

Říkáte si, že je jedno, který pokoj pro ložnici vyberete, hlavně ať se do něj vejde prostorná postel? Určitě ale nechcete, v případě ložnice sousedící s koupelnou nebo pokojem puberťáka, slyšet každé spláchnutí všech členů rodiny, nebo poslouchat moderní hudbu vašich dospívajících ratolestí. O to víc to platí v případě, že pracujete i v noci, a ve dne, kdy je obecně všude více hluku, tak uslyšíte v nevhodně umístěné ložnici doslova všechno. Jistě, ne vždy si můžete vybírat, ale pokud to lze, pak za ložnici v podkroví budete vděční. Podkroví je nejtišší místo v domě. Nikdo vám nebude procházet za dveřmi tam a sem, neuslyšíte žádné kroky nad vámi a i ruchy z ulice k vám budou doléhat tlumené, o některých ani nebudete vědět.

 

Zařizování ložnice v podkroví má svá pravidla

 

Díky šikmé střeše vypadá ložnice v podkroví vždy útulně, zároveň jsou však zkosené stěny limitující. Nejdůležitější je vybrat vhodné místo pro postel. Vždy myslete na to, že je nezbytné pohodlné posazení na lůžku a oba partneři by k němu měli mít pohodlný přístup, což oceníte i v okamžiku převlékání lůžkovin. Ložnice umístěná v podkroví je sama o sobě nádherná, proto tento jedinečný prostor rozhodně není třeba přeplácat nábytkem ani dekoracemi – o potřebné kouzlo se postará sám. Bez postele by to nešlo, to je jasné, ale z dalšího nábytku postačí pouze jednoduchá šatní skříň a noční stolky.

 

Kvalitní střešní okno hraje prim

 

Nejen zkosené stěny, ale také střešní okno se nemalou měrou podílí na jedinečné atmosféře ložnice v podkroví. Střešní okna jsou pro ložnici ideální, zvláště jste-li romantické povahy. Noční pozorování hvězd přímo nad vaší hlavou a v objetí milované osoby, co víc si přát. Jestliže milujete při usínání zvonkohru dešťových kapek, pak se vám v ložnici v podkroví bude usínat jedna báseň. Nejen, že dešťové kapky ťukající na vaše okno decentně a jemně uslyšíte, zároveň i uvidíte a vaše mysl se může nechat unášet vlastní fantazií. Nezapomeňte myslet i na kvalitní zastínění, které se postará nejen o dostatečnou intimitu, ale také ochrání vaši ložnici před přehříváním. Pokud milujete spaní v téměř dokonalé tmě, vsaďte na zatemňující rolety, které ve vaší ložnici vykouzlí absolutní tmu i ve dne.

Inspirujte se dále zde

Názory

Přidat názor