Blog bydlení

Malá předsíň si žádá řád a disciplínu

Někdy velká skoro jako výrobní hala, jindy zase miniaturní až tak, že ve dvou se v ní jen otočit je zcela nemožné. Ať tak či tak, své poslání a místo v našich bytech či rodinných domcích předsíň určitě má a tak je na naší šedé kůře mozkové vymyslet to, na co stavitel domu zapomněl – jak vše podstatné a důležité do předsíně vmáčknout. Přeci jen, každá návštěva si zaslouží pořádné přivítání a předsíň je k tomu jako stvořená.

 

Předsíň je branou do našeho světa

 

A jako taková nejen reprezentuje náš životní styl a vztah k pořádku či kráse vlastního bydlení, ale také nás samotné vítá v našem království po příchodu domů. Rozhodně tedy předsíň neplní jen funkci odkladiště našich svršků od čepic až po kabáty, ani není smetištěm našich deštníků či obuvi. Jistě, vmáčknout vše potřebné do ní musíme, ale jde to i s citem pro design a smyslem pro pořádek. Uznejte sami, že není moc příjemné otevírat dveře násilím a hrnout před sebou páry bot, abyste se vůbec dostali domů. A skutečně to jde chytře a esteticky zajímavě vymyslet i v pidi předsíni skromných rozměrů.

 

Vsaďte na kvalitní úložné prostory

 

Jít do obchodu a koupit šatní skříň či předsíňovou stěnu není nic těžkého, vybrat a koupit však takovou, která se skvěle hodí do malé předsíně, už trochu té námahy a přemýšlení vyžaduje. Začněte tím, že přesně svou předsíň změříte a promyslíte, kolik prostoru si můžete dovolit zastavět nábytkem. Chytrým řešením je také nechat si vyrobit úložné prostory na míru, do posledního centimetru tak využijete každý kout od podlahy až po strop a přitom vaše předsíň bude stále působit dostatečně prostorně a šik. Pokud se do výběru pustíte sami, myslete nejen na místo uvnitř skříní, ale také dostatek prostoru pro otevírání dvířek. Zvolit však můžete také posuvné dveře, které šetří místo na maximum. Co se týká obuvi, která je sama o sobě dosti neskladná, staré dobré botníky v moderním pojetí nezaberou téměř žádné místo a vaše boty srovnají dokonale. Všeobecně pak platí, že všem malým prostorům nejvíce sluší uzavřené úložné prostory, které působí uceleným a jednotným dojmem, navíc jsou pro nezasvěceného vždy přehlídkou dokonalého pořádku.

 

Svou roli hrají i barvy a dobré osvětlení

 

Malá předsíň s sebou často nese absenci přirozeného denního osvětlení a často tak na první dojem působí ponuře a stísněně. Naštěstí existuje snadná pomoc díky správné volbě výmalby, kvalitního osvětlení a také laškovné hry se zrcadlem, které vám dokáže do malé předsíně vnést příjemné světlo jako bonus. Při výmalbě se držte světlých tónů, které dokáží opticky místnost zvětšit a dodat ji chybějící vzdušnost. Bílá, krémová, světle žlutá, latté i jemně zelenkavá umí vykouzlit divy, stejně jako správná volba osvětlení a také jeho umístění. V malé předsíni volte nejlépe centrální stropní osvětlení, které dokáže vaši předsíň rozzářit a přidat ji pro oko pár důležitých centimetrů navíc.

Názory

Přidat názor