Blog bydlení

Máte už doma stylový stojan na CD?

Cédéčka nejsou zrovna hitem sezóny a jejich IN doba, kdy se hřály na výsluní našeho zájmu, je dávno ta tam. Pouštět si hudbu na lesklém kolečku ztrácí své kouzlo a cd přehrávače válcují především chytré mobilní telefony. Přesto se v mnoha domácnostech pár CD nosičů objeví a z nostalgie či vyloženě pro krásu těchto hudbu rozdávajících disků jich možná máte pár doma na poličce. Přesně pro vás vymysleli designeři vkusnou nabídku elegantních i noblesních stojanů, které můžou osvěžit i vaše bydlení.

 

Skrýt nebo vystavit?

 

Pokud rádi posloucháte oblíbenou hudbu, u jednoho cédéčka většinou nezůstane. Časem přibude kousek ke kousku a rázem máte slušnou sbírku a začnete řešit, kam s ní. Před zběsilým nákupem promyslete zásadní věc a to, zda toužíte dát všem na odiv svou bohatou sbírku, nebo ji raději schováte do uzavřených polic, regálů či praktických šuplíků, cédéčkům vyrobeným přímo na míru. Obě varianty mají své příznivce i odpůrce, záleží jen na vašem vkusu a také oblibě v utírání prachu – ten totiž z volně stojícího stojanu, bez možnosti uzavření, budete utírat dost často. Prach si totiž nevybírá, a má-li kam, rád si usedne a zůstává déle než nezvaná návštěva.

 

Stojan na CD vnese systém i řád

 

Cédéčka povalující se různě v šuplíku či naskládaná na poličce nejen nevypadají vábně, ale svou oblíbenou skladbu či interpreta téměř se stoprocentní jistotou najdete vždycky na dně hromádky. Stojan na CD však vždy pomůže s přehledem najít tu správnou melodii a navíc díky nepřebernému výběru nabízí dokonalé zpestření vašeho interiéru. Mezi nejoblíbenější stojany stále patří ty z poctivého dřeva, různých tvarů i velikostí, včetně vtipných řešení vytesaných postaviček úslužně držících vaše cédéčka. Výjimkou nejsou ani stojany kovové, chromované, hliníkové i z leštěného nerezu, které v kombinace se sklem či dřevem vytváří stylový LOOK, který vás nenechá netečnými. Při výběru vždy věnujte pozornost sjednocení stylu stojanu se zbytkem zařízení místnosti, zvláště dokupujete-li nové k již stávajícím. Myslete také na množství cédéček, které potřebujete uložit, ale také na případné nové přírůstky v budoucnosti. Není tak od věci, ponechat pár volných políček do zásoby.

 

CD stojan jako luxusní a výrazný solitér

 

Ano, i taková obyčejná věc se může stát výrazným prvkem, který na sebe strhne veškerou pozornost a pyšně ozvláštní váš interiér. Pokud máte cédéček slušnou zásobu, můžete si pořídit prostorný policový díl, který je přímo určený k zavěšení na zeď a s přehledem nahradí obývací stěnu, a můžete jej také do stěny přímo zabudovat. Efektně vypadají i stojany na cd, na první pohled vypadající jako běžný regál, které jsou však nejen umístěny přímo v prostoru na elegantním sloupku, ale tato ladná noha je navíc otočná. Své oblíbené CD tak budete mít vždy na dosah ruky. Bambusový stojan na CD přinese atmosféru exotických dálek a jiný může zaujmout svým vzhledem připomínající šnečí ulitu či vyloženě designovou vychytávku, která na první pohled připomíná spíše kus zrezivělého ocelového plátu. Do šikovně vypálených děr však ladně vsunete své oblíbené CD a ještě díky šikovnému umístění na podstavci rozehrajete romantickou hru stínů.

Názory

Přidat názor