Blog bydlení

Melancholik aneb bydlení podle temperamentu

Už víme, že jsou čtyři typy lidského temperamentu a bydlení v jejich duchu dodá jiskru nejen interiéru, ale také jeho obyvatelům. Ano, řeč je o lidském naturelu a v dnešním díle na nás čeká po usměvavě „smajlíkovém“ sangvinikovi rozvážný melancholik.

 

Melancholik – věčný introvert

 

Už na první pohled je melancholik tichá povaha, která má nejraději nerušná a klidná zákoutí, hned na ten druhý pochopíte, že melancholik netouží po společnosti ani zábavě a jeho věčný pesimismus a vážnost je tak trochu nakažlivá. Záliba v promítání minulosti, hlubokém prožívání i velké přecitlivělosti činí z melancholika uzavřenou nádobu, která k sobě pustí jen málo vyvolených. Věčná váhavost a strach z vlastní nedokonalosti činí z mnoha melancholiků podivíny, v kterých - když vám dovolí hlouběji je poznat – máte parťáky na celý život. Jejich starostlivost a smysl pro empatii vám totiž rozhodně přilnou k srdci.

 

Barevná harmonie plná klidu

 

Klid, to je to, po čem každý melancholik touží a kterou mu bezchybně poskytne modrá barva a všechny její tóny a odstíny. Uklidňující modrá s lehce ledovým nádechem je přímo dokonalá a i když může působit chladně, doplněná o teplejší varianty jejích odstínů dokáže pravý opak. Pro citlivou a bázlivou duši melancholika je to dokonalá kombinace, která uklidňuje a harmonizuje interiér, ve kterém se melancholik rád ukrývá před okolním světem.

 

Přírodní materiály a půvabná zákoutí

 

Rozhodně nesmí v příbytku melancholika chybět cokoli, co je spjato s přírodou. Ať už to bude nábytek ze dřeva nebo alespoň přírodní doplňky – příroda rozhodně uklidní rozbouřené melancholikovo nitro a navodí pohodu a poklidnou atmosféru. Melancholik je také rád sám se sebou a proto otevřené prostory nejsou tím pravým pro rozbouřené nitro žádného melancholika. To co potřebuje je naopak mnoho zákoutí a místeček, která mu dopřejí tolik potřebné soukromí a pocit neviditelnosti, když po nich zrovna zatouží.

 

Bydlení podle melancholika je na první pohled něžné a útulné. Mnohdy tu najdete i vyložené skvosty v podobě starých rodinných fotografií na zdi až po retro houpací křeslo. Dostatek tlumeného osvětlení je také pro melancholika nezbytné a tak i několik různých lampiček či stojacích lamp dokreslí kouzlo bydlení, které vyzývá k přemýšlení a vzpomínkám.

Názory

Přidat názor