Blog bydlení

Milujete dekorace? Vyrobte si vlastní z mušlí od moře!

Také jste si přivezli z dovolené pár nádherných mušlí, jako památku na krásné zážitky? Aby mušličky neupadly v zapomnění a neskončily na dně šuplíku či jen tak naaranžovaná ve skleničce – i když to také není k zahození – máme pro vás pár tipů, jak si vzpomínky na krásnou letní dovolenou prodloužit a vnést si přímořskou náladu k sobě domů.

 

Nechte moře rozezvonit nejen vaši náladu

 

Mušle se hodí na spoustu věcí, co si však nemůžete nechat ujít, je vlastnoručně vyrobená zvonkohra. Svou decentní krásou osvěží nejen váš příbytek, ale také terasu či posezení pod zeleným stromem a díky lehkému vánku vám dopřeje relaxaci jako u moře – stačí zavřít oči a zaposlouchat se do cinkajících mušliček. Ty snadno proměníte ve zvonkohru pomocí silonového vlasce nebo provázku – záleží na vašem vkusu. Mušličky musíte předem proděravět a pak je už stačí jen dle fantazie navázat a vytvořit originální dekoraci s vůní dálek.

 

Originální květináč, rámeček i zrcadlo

 

Je až k nevíře, k čemu všemu můžete mušle posbírané u moře využít. Nudí vás už chvíli vaše staré květináče a uvažujete, že zainvestujete do jejich výměny? A co mnohem levnější řešení, které vás bude stát jen trochu vaší šikovnosti, času a lepidla? Zpříjemněte si chvilky nudy a proměňte své květináče v mušličkovou oázu, ve které se jistě vám i vašim květinám bude báječně dařit. Stačí jen každý květináč kreativně ozdobit mušličkami. Stejnou službu pak tento mořský poklad prokáže s fádními rámečky vašich obrázků či fotografií. Stačí je opět olepit mušličkami – ať už po celém obvodu, nebo třeba jen v rozích. Právě fotografie pořízené u moře, zasazené v tomto originálním rámečku, budou dokonale perfektní. No a potrpíte-li si na námořnický či řecký styl vašeho bydlení, stačí mušličkami ozdobit vaše zrcadlo a máte originální kousek za pár korun.

 

Nápadů není nikdy dost

 

A vaše vlastní fantazie je vaší největší inspirací – nebojte se jí a vydejte se vstříc tvořivému dobrodružství. Z mušliček můžete vytvořit v podstatě cokoli – ozdobný věnec na dveře, lapač snů i originální obal na fotoalbum z dovolené. Pokud jste si jako suvenýr dovezli místní lahodný mok, můžete si láhev ozdobit mušličkami a po vypití uschovat jako vzpomínku. Máte-li rádi malování, pak se jistě nápaditě vyřádíte s oblíbenými barvami právě na samotných mušličkách. Pro radost dětí jim můžete přimalovat obličeje, pro svou vlastní potěchu je pak snadno vyladíte po designové stránce tak, aby vám dokonale zapadly do stylu vašeho bydlení.

 

Názory

Přidat názor