Blog bydlení

Milujete víno? Vystavte ho v originálním stojanu!

Dávno jsou pryč doby, kdy jsme víno schovávali ve spižírně a vzácné kousky - tedy většinou už prázdné láhve – jsme ne zrovna originálně vystavovali ve výšinách nahoře na kuchyňské skříňce. Pochlubte se oblíbenou lahvinkou vína a doplňte svůj interiér o slušivý a moderní stojan na víno.

 

Efektní stojan na víno pro fajnšmekry i neználky

 

Dobré víno, ať už bílé, červené nebo snad růžové, si čas od času rád dopřeje každý z nás. Ať už jen příležitostně o svátcích či rodinných oslavách, nebo věříte na jeho pozitivní účinky v rozumné míře, vino si zaslouží řádné a slušivé uložení. Možná máte na zahradě vlastní vinný sklípek, tam se vínu zcela jistě líbí a daří ze všeho nejlépe, pár lahví si ale určitě rádi přesunete blíže, třeba přímo do obývacího pokoje. Na druhou stranu, pokud si víno dopřáváte vzácně, určitě občas nějakou tu lahvinku dostanete jako dárek – pak tedy tyto vzácné kousky rozhodně budou spokojeně odpočívat a čekat na svou příležitost ve stylovém stojanu na víno.

 

Atraktivní dekorace, kterou si zamilujete

 

Nejoblíbenější stojany na víno byly z poctivého dřeva, většinou v rustikálním stylu a ve formě klasické poličky či důmyslného „botníku“ na víno. Ovšem až dosud. Nyní se už nemusíte spokojit jen s pravidelnými tvary a materiály. Stojany na víno se nyní vyrábí originální, moderní i vtipné – stačí si jen vybrat. Často používaným materiálem posledních let je kov, ať už stojany drátěné, nerezové nebo dokonce umně tepané. Pokud vás tento doplněk interiéru uchvátil, ale nepatříte zrovna mezi vinaře, vybrat si můžete menší variantu stojanu, pro jednu či dvě láhve, vtipně zpracované třeba jako letadlo, kdy se láhve vína ukrývají pod křídly, nebo láhev vína může směle střežit rytíř v brnění. Ani milovníci motorsportu nepřijdou zkrátka – stojany ve tvaru tříkolek, motorek či automobilů je rozhodně uchvátí.

 

Stojan na víno není jenom pro parádu

 

Díky elegantnímu stojanu máte láhve s vínem uspořádané, nehrozí jejich rozbití a v podstatě tak šetříte i místo. Navíc tím, že láhev vína uložíte podélně se zvyšuje a zvýrazňuje během skladování chuť vína, kterou láhev ukrývá, ale především tato poloha vína uvnitř zajistí, že se nasaje do korku, který tak nevysychá a dokonale těsní. Stojan na víno je atraktivním doplňkem, který plní i funkci praktickou. Nemusíte nikam odbíhat, a pracně hledat svou oblíbenou značku. Jednoduše a s přehledem ji snadno najdete. A jestliže si pořídíte stojan, jehož součástí je i držák na otvírák a stylově zakomponován i držák skleniček na víno, vaše večerní pohoda může začít kdykoli. Třeba právě teď...

 

Stojan na víno se může stát originálním dárkem, a nezapomeňte jej doplnit o první kousek do sbírky :)

Názory

Přidat názor