Blog bydlení

Mobilní dům – netradiční bydlení na kolečkách

Mobilheim, neboli mobilní dům, má již ve svém názvu kouzlo i podstatu své největší přednosti. Toto netradiční bydlení můžete snadno přemístit a změnit tak své bydliště. Ať už toužíte cestovat za prací spolu se svým domem či uniknout hrozícím záplavám, mobilní dům je vaše ulita, která vám vytvoří skutečný domov tam, kde si právě budete přát.

 

Svoboda, úspora a jedinečnost

 

Mobilní dům koupíte mnohem levněji než klasický dům či dokonce byt a získáte přitom skutečné bydlení s potřebnou dávkou soukromí. Je sice pravdou, že je toto bydlení v některých ohledech skromnějších, záleží však na úhlu pohledu a také vašich životních nárocích a návycích. Rozhodně to však není bydlení méněcenné, neprávem označované za kočovný způsob života jako v maringotce. 

I když nepotřebujete k umístění mobilního domku stavební povolení, vždy se informujte na příslušném úřadě, zda vám umístění domku povolí. Výhodou také je, že za mobilheim neplatíte finančnímu úřadu žádné daně a v kombinaci s tím, že je toto bydlení téměř bezúdržbové, získáte kvalitní bydlení s mnohem menšími provozními náklady. A pokud si mobilní dům také chytře zateplíte a zvolíte správný druh vytápění, váš rodinný rozpočet rozhodně zajásá.

 

 

Rekreace, stálé bydlení i přechodné řešení

 

Důvodů, proč si pořídit mobilní dům může být hned několik. Mnoho lidí si jej pořídí na svou zahrádku místo klasické dřevěné chatky a získají tak komfortní rekreační objekt, řada z nich si jej skutečně vyšperkuje a promění jej v celoročně obyvatelný druhý domov jako relaxační a odpočinkový únik z panelákového světa čtyř stěn. Máte-li pozemek, ale finance na skutečný domov se vám bohužel úspěšně vyhýbají, může se mobilní dům stát skutečným domovem se vším všudy, ale také přechodným domovem pro bydlení během výstavby rodinného domku.

 

Vyberte si mobilní dům na míru

 

Oporu mobilnímu domku tvoří vyztužený ocelový rošt podvozku, na kterém je umístěn samotný rám domku. Podlahová plocha je pak různá – od velikostí 1+1 až po 4+kk a dokonce si můžete nechat vyrobit mobilní dům na míru. Výhodou je, že jsou už většinou vybavené veškerým nábytkem včetně spotřebičů, stačí se tak doslova jen nastěhovat. Vnitřní uspořádání je různé, volit můžete i klasická či francouzská okna a také rozmanité opláštění či sklon střechy propůjčuje mobilním domům jedinečnost. To, co rozhodně oceníte je i možnost volby stupně zateplení a pořídit si tak můžete nejen sezónní mobilheim, ale i ten, který je určený k celoročnímu obývání.

Názory

Přidat názor