Blog bydlení

Moderní sedací vaky jdou rozhodně s dobou

O tom, že jsou sedací vaky pohodlné a nabízí místo pro příjemnou relaxaci, rozhodně není pochyb. Ovšem můžou být i mnohem více než jen pouhým kouskem sedacího nábytku – sedací vaky totiž umí být stylové, zábavné, luxusní a svou náruč nabídnou dětem i dospělým.

 

Sedací vaky jsou oblíbené doplňky do dětských a studentských pokojů

 

Určitě i vaše dítko si nejraději hraje přímo na zemi a příjemné povalování dokonale obstará právě sedací vak. Z pestré nabídky si můžete vybírat modelové řady přímo určené již předškolákům, které nadchnou zvířecí motivy i oblíbení dětští hrdinové, kteří dodají sedacím vakům i vtipný a zábavný tvar. Jedinečnost a osobitost pak ocení především odrostlejší puberťáci a studenti, originální sedací vak totiž dodá perfektní atmosféru každému studentskému pokojíčku. Ať už zatouží vaše dítko po „chlupaté“ či nafukovací verzi, rozhodně bude jeho dospívající duše spokojená.

 

I dospělí si rádi odpočinou tak trochu jinak

 

Neuměli jste si představit, že by váš obývací pokoj mohl zdobit sedací vak? Moderní variantu možná ani na první pohled od lenošky nerozeznáte. Nejen, že si můžete vybrat různé tvary, barvy, potisky či zpevněné varianty, které perfektně drží svůj stálý tvar, ale také sedací vaky s možností náhradních potahů, které můžete dle nálady obměňovat a samozřejmě také vyprat. Jestliže si sedací vak zamilujete až tak moc, že se z něj chcete radovat i na své terase či u bazénu, pořídit si můžete i nepromokavou variantu z vodě-odolné tkaniny a modely, které můžete i vzájemně spojit a vytvořit z nich tak sedací soupravu.

 

Jak vybrat ten nejlepší?

 

I když to možná bude trochu těžké, v prvním kroku se musíte soustředit více než na barvu či styl především na samotný obsah vaku. Díky výplni totiž každý sedací vak je i po dlouhé době tím, čím má být. Kvalitní výplň tvoří buď EPS kuličky nebo EPS granulát. EPS kuličky jsou dražší, ale také déle vydrží, nešustí a také si déle drží svou tvarovou stálost, nemusíte je ani v tak velké míře dosypávat. EPS granulát je levnější variantou, ovšem některé majitele rozčiluje jeho šustění a také nutnost častějšího přisypávání do sedacího vaku. Velikost, tvar, styl či barevné pojetí je pak dalším krokem, který vás přivede k vysněnému sedacímu vaku.

 

Zatoužíte-li po sedacím vaku i při svých cestách, vyberte si samonafukovací pytel, k jehož zprovoznění nepotřebujete ani žádnou pumpičku.

Názory

Přidat názor