Blog bydlení

Moderní zahrada láká k stylovému posezení

Zahradní nábytek nemůže chybět na žádné zahradě. Ať už si chcete posedět jen na klasické lavičce opřené o vyhřátou zeď vašeho domku, zhoupnout se na houpačce s hlavou v oblacích nebo si na svou zahradu pořídit luxusní zahradní posezení, je jisté, že jeho výběr je stejně důležitý jako u nábytku do interiéru.

 

Dřevěný zahradní nábytek nikdy nezklame

 

Hodí se svým nadčasovým vzhledem na jakoukoli zahradu, každá krása však něco stojí, stejně jako péče o dokonalý vizuální efekt. Dřevěný stůl ani židli však žádný vítr nevyvede z míry, ani vaše vyšší zátěž po vydatné grilovací párty. Rozmary počasí si však dokáží se dřevem nepěkně pohrát, je tedy potřeba nejen důkladná každoroční údržba a nátěr, ale také ukrytí před mrazem i vydatným deštěm. Snadným řešením však může být nejen zastřešená terasa, zimní zahrada, ale i ochranné obaly a potahy.

 

Ani alternativy neurazí

 

Ruku na srdce, plastový nábytek mnoho parády nenadělá, svůj účel však splní a designeři se i s tímto materiálem snaží zázračně kouzlit. Je oblíbený pro svou finanční nenáročnost a snadnou údržbu, lehké přemístění i skladovatelnost. Plastové stoly i židle však vydrží rozmary počasí jen částečně. S deštěm si poradí, vítr si s nimi však rád pohraje a mráz natropí nenapravitelné škody. O dobré nosnosti nemůže být příliš řeč, stejně jako o barevné stálosti, upřít se jim však nedá snadná omyvatelnost. Kovový zahradní nábytek je romantika a něžnost sama a skvěle svou uměleckou hodnotou zapadá do stylů jako provence, secese, vintage i odlehčená venkovská pohoda. Kovový nábytek je velice stabilní a také odolný, pro jeho lehce ledovou krásu je nezbytné dovybavit ho příjemnými podsedáky. Výjimkou není ani zahradní nábytek z přírodního kamene, hitem posledních sezón jsou zahradní soupravy z granitu, které vypadají vskutku luxusně a zároveň nenásilně splynou s každou zahradou a mají ambiciózní sklony přežít své majitele.

 

Nechte se unést exotikou

 

Exotické dřeviny vonící dálkou jsou čím dál více oblíbené a žádané, nejen pro svou vzácnou jedinečnost, ale také pro své vlastnosti, které ustojí všechny rozmary počasí. Ukázkovým příkladem je dřevěný zahradní nábytek z teaku, který vás zbaví trápení kam s letním posezením v zimě. Ano, skutečně, teakový nábytek můžete v klidu a bez vrásek nechat stát venku bez jediné chybičky na kráse po celý rok. Oblíbené je i tropické dřevo meranti pocházející z Malajsie, vynikající tvrdostí, odolností i dlouhou životností a především velice zajímavou kresbou dřeva. Exotické dřevo balau, využívající se v tropických oblastech ke stavbě lodí, se pyšní vysokou odolností proti působení vody. Je velice pevné a nejen povětrnostní vlivy, ale i dřevokazný hmyz, si na něm jen vylámou zuby.

 

A příště se můžete těšit na článek o moderním zahradním nábytku z umělého ratanu!

 

Názory

Přidat názor