Blog bydlení

Multifunkční ložnice, ve které vám bude fajn - ve dne i v noci

Ložnice může mít mnoho podob – malá, velká, tmavá, prosluněná, v podkroví i v přízemí, dokonce spojená s obývacím pokojem či kuchyní. Každý z nás však od ložnice očekává především to nejdůležitější. Kvalitní odpočinek, příjemné snění, vstávání i usínání a co si budeme namlouvat i špetku té romantiky. Ložnici však vůbec nemusíte využívat jen a pouze ke spánku a milostným hrátkám – svou ložnici si můžete vyšperkovat k naprosté dokonalosti, která vám umožní využívat ji nejen po západu slunce.

 

Ložnice mnoha tváří není výsadou pouze malometrážních bytů

 

Každý, kdo obývá garsoniéru či skromné 1+1 moc dobře ví, že sen o vlastní oddělené ložnici není jednoduché na tak malém prostoru zrealizovat. Ovšem, najdou se i tací, kteří jsou s malým prostorem a jeho multifunkčností naprosto spokojení a rozhodně by neměnili. A není se co divit. V malém prostoru máte vše na dosah ruky a žádáte-li si dávku soukromí, stačí vše důkladně promyslet a také zrealizovat. Takto variabilní však může být i vaše ložnice v prostorné vilce stejně jako bytě, kde máte na ložnici vyčleněnou celou jednu místnost. No řekněte sami – nechtěli byste si občas ve své ložnici v klidu číst jinde než v posteli, občas vyřešit neodkladné pracovní povinnosti či se jen nerušeně koukat na televizi či opečovávat svou květinovou zahrádku? S dobrým nápadem toto vše můžete uskutečnit!

 

Od prádla až po snídani

 

Obzvláště v početnějších rodinách jistě každý ocení dávku soukromí nejen během spánku, ale také v případě oblékání či svlékání svršků. Není nad to mít tak vše po ruce a bez toho, aniž byste museli procházet půl domu či celý byt se pohodlně obléci od hlavy až po paty. Do své ložnice tak kromě nezbytných skříní můžete umístit i rafinovanou odkládací stěnu nejen na kabáty, ale dokonce i na obuv. Tuto stěnu totiž snadno zavěsíte přímo na dveře vaší ložnice. Šetříte tak nejen prostor, ale zároveň je vaše ložnice stále perfektně uklizená. I svou snídani si můžete nejen o víkendu v multifunkční ložnici užít na maximum – stačí malý kulatý stolek nebo alespoň praktický snídaňový podnos, na němž můžete servírovat sobě i svému partnerovi královskou snídani a klidně i večeři.

 

Spánek, relaxace, práce i zábava

 

Ložnici spousta lidí používá i jako místnost ke čtení či sledování oblíbeného seriálu. Ovšem ruku na srdce – také máte sklony ke snadnému a neovladatelnému usínání v poloze ležmo? Pokud tedy chcete film vidět až do konce, a svou milovanou knihu taky jednou konečně dočíst až na poslední stranu, je nejvyšší čas přesunout činnosti kromě spánku a tulení i do ostatních koutů vaší ložnice. Snadno si můžete televizi rafinovaně ukrýt do skříně, nebo za stěnu elegantního a nezbytného zrcadla, které může být stejně jako dvířka skříně vybavena posuvným systémem. V rohu ložnice pak snadno pomocí policového regálu a příjemného křesla či lenošky vytvoříte čtecí zákoutí plné dobrodružství a jste-li jednou nohou mezi workoholiky, pak jistě oceníte i sklopný či rafinovaně skladný psací stůl, na kterém můžete nejen brouzdat po internetu, ale i dokončit pracovní úkol pro šéfa.

 

Samotné lůžko pak snadno oddělíte dle potřeby od zbytku místnosti japonskou zástěnou či obyčejným závěsem upevněným na pojízdných kolejničkách. Vaše postel bude nejen vždy perfektně ustlaná, ale také odestlaná, pokud jeden partner zatouží po nerušeném odpočinku, zatímco druhý se ještě oddává čtení, práci či televiznímu opojení.

Názory

Přidat názor