Blog bydlení

Multifunkční prádelna rozhodně není k zahození

Praní, sušení, žehlení i případné zašívání našich svršků nepatří k neoblíbenějším činnostem, někdo je však zkrátka dělat musí. Proč si tedy nutné zlo nezpříjemnit a pokud to jen trochu lze, nevykouzlit si ve svém příbytku domácí prádelnu, která může zvládnout hned několik funkcí najednou.

 

A k čemu mi ta prádelna vlastně bude?

 

No, budete se možná divit, ale rázem vám jako mávnutím proutku vznikne v koupelně, v chodbě i kuchyni mnohem více místa, které uvolní pračka, sušička, žehlící prkno, věšák na prádlo a klidně i šicí stroj. Ne zrovna ke každému stylu bydlení se hodí rozvěšené prádlo nad vanou či rozložený sušák v obýváku – o zdravotních aspektech ani nemluvě. Každá hospodyňka pak rozhodně ocení, když vše potřebné najde vždy přehledně na jednom místě, o pracích prostředcích a klidně i těch úklidových ani nemluvě – a nebude je muset lovit z různých skříněk po celém bytě.

 

Co by v domácí prádelně nemělo chybět?

 

Kromě nezbytného prostoru rozhodně spotřebiče, které vám práci usnadní. Pračka je základ, sušička se rozhodně také bude hodit a v prádelně jsou pro ni navíc ideální podmínky. Pokud si ji zatím odpíráte, rozhodně si pořiďte kvalitní a prostorný sušák na prádlo. V prádelně se uplatní i prostorné umyvadlo a nejlépe i menší vana – pro případné namáčení prádla, kterou ale uplatníte i v případě koupání čtyřnohého mazlíčka. Rozhodně si vyberte i prostorný policový díl či skříň k uložení pracích prostředků, ale i složených a vyžehlených věcí, než je přenesete na jejich místo do skříně. Místo by se mělo najít i pro žehlící prkno a žehličku a také pracovní stůl pro šicí stroj a skládání prádla.

 

Zašívárna – doslova i obrazně

 

A klidně také pracovní prostor pro domácí kancelář i půvabný koutek pro děti, které si v klidu budou hrát pod vaším dohledem, zatímco vy se budete věnovat domácím pracím či stále oblíbenější výrobě DIY. Skutečně se vaše domácí prádelna může stát místem neomezených možností, nakonec, proč do víceúčelové prádelny nepřestěhovat klidně i mrazák, který vám tak uvolní místo v kuchyni. No a pro vaše zpestření a pohodlí milé dámy -  že by se vám hned lépe žehlilo u oblíbeného seriálu? Na malou televizi se ve vaší prádelně určitě nějaké to místo ještě najde, co říkáte?

 

 

Názory

Přidat názor