Blog bydlení

Mýty opředená dražba nemovitostí je ve skutečnosti plná výhod – díl druhý

Z minulého dílu už víme, že získat dům, nádherný rodinný domek, stylovou chalupu v horách, vysněný pozemek či snad ideální komerční prostor v dražbě není vůbec drahé ani nebezpečné a že vydražením můžete levně a výhodně získat nemovitost snů. Dnes společně zboříme další mýty – tak jdeme na to!

 

Mýtus první – dražba nemovitosti je plná komplikací

 

Strach je přirozenou součástí našeho života a obezřetnost je vždy na místě. V případě dražby nemovitosti však můžete být o dost větší kus klidnější než při nákupu bytu, domu či pozemku v osobní rovině, leckdy i v případě spolupráce s nekorektní realitní kanceláří. Dražba nemovitosti totiž probíhá pod taktovkou státních zaměstnanců a její průběh od začátku do konce, je zcela transparentní a průhledný. Nejen, že víte o jakou nemovitost se jedná, můžete si ji osobně prohlédnout a nekupujete tak zajíce v pytli, navíc víte o všech nástrahách v podobě nájmů či věcných břemen, které na ní leží a navíc veškeré dluhy jsou okamžikem příklepu vymazány a vy získáváte stoprocentně právně čistou nemovitost. Na internetovém portále eDrazby.cz si vyhlédnete vysněnou nemovitost, nastudujete dražební vyhlášku a s potřebným finančním obnosem na účtu můžete začít přihazovat. Majitelem nemovitosti se stáváte okamžitě po doplacení celé částky a zápis v katastru nemovitostí je jen formalitou.

 

Mýtus druhý – dražba nemovitosti stojí peníze i když nejste úspěšní

 

Ano, je pravdou, že pokud máte o draženou nemovitost skutečný zájem a chcete se pokusit ji získat, musíte před samotnou dražbou složit dražební jistotu. Ta je přesně stanovena v dražební vyhlášce a jejím úkolem je odradit případné nepřejícné osoby od zmaření dražby. V případě, že totiž svým příhozem v dražbě zvítězíte, jste povinni do stanovené doby doplatit zbývající část konečné částky. Pokud tak neučiníte, má se právě za to, že jste dražbu zmařili a dražební jistota propadá. Pokud však v dražbě nebudete úspěšní, je vám bezodkladně dražební jistota vrácena zpět v plné výši. Je-li váš příhoz nejvyšší a vy se stanete vítězem dražby, dražební jistota se odečte od konečné částky za kterou jste nemovitost vydražili. Žádné jiné poplatky vás však za účast v dražbě rozhodně nečekají.

 

Mýtus třetí – dražbu nemovitosti zvládne jen odborník

 

Jistě, ti už vědí co a jak, ale rozhodně na účast v dražbě nepotřebujete žádné zvláštní školení ani kurzy. Je dobré, nastudovat si pár informací, ať víte o čem dražby jsou, podrobné informace získáte například na portálu eDrazby.cz, a pak jen stačí vyhlédnutou si nemovitost, mít dostatek finančních prostředků a pevné nervy, které udržíte na uzdě. Pokud je vám tedy 18 let a jste způsobilí k právním úkonů a nic nebrání tomu, aby jste získali nemovitost na území naší republiky, můžete se směle pustit do výhodného získání bytu, domu, chalupy či pozemku formou dražby.

Názory

Přidat názor