Blog bydlení

Nábytek pro kočku, který potěší i vás

Každý, kdo se rozhodl pozvat si do svého útulného bytu či domku čtyřnohé chlupaté stvoření s duší šelmy ví, že udržet kočku jen na úrovni podlahy je doslova nemožný úkol. Pokud se tedy pro pořízení okaté kočičí slečny či kočičího šviháka rozhodujete, nebo vám už nějaká milovnice myšek doma pobíhá, kočičí nábytek je doslova vaší spásou

 

Nábytek na míru kočičí přirozenosti

 

Kočky jsou svými pány a nějaké naše povely či prosby je nerozhází. Jistě, nějaké kousky s nimi s určitou dávkou trpělivosti natrénujete, takové poslušnosti jako psa je však rozhodně nenaučíte. Kočka je doslova „samostatná jednotka“ a tak váš byt bere spíše za svůj vlastní než váš a žádný respekt ani hranice ji nic neříkají. Pokud tedy nechcete mít vysněnou sedačku poškrábanou, „slušivé“ díry v záclonách a nábytek samý šrám, rozhodně s pořízením kočičího kamaráda investujte také do pořízení speciálního kočičího nábytku. Ten dá vaší kočce přesně to, po čem touží a co potřebuje, a vaše bydlení rozhodně oživí. A klidně nechte návštěvy, ať si lámou hlavu, na co ten kousek nábytku může jen být. Pokud si v něm tedy zrovna nebude lebedit vaše kočička.

 

Škrabadla jsou stylová i elegantní

 

A kočky je doslova milují. Snadno je naučíte, že jsou tím pravým místem na broušení drápků, mnohem lepší, než vaše dveře či pohovka. Můžete si pořídit škrabadlo jednoduché, určené plnit pouze tuto funkci, nebo zainvestovat do stylového designu skýtající více možností. Škrabadla, jejichž součástí jsou různé plochy pro odpočinek, pelíšky, prolézačky či zavěšené hračky, které kočky milují, nejen splní svůj účel, ale vašemu bydlení dodají i nový rozměr. Mnoho těchto škrabadel jsou totiž doslova designérské skvosty, které vás nadchnou, i když žádný milovník koček nejste. Tyto pelíšky v oblacích jsou pro kočky ideální také proto, že nerady uléhají jen na jedno místo. Váš nábytek tak s větší pravděpodobností nechají bez povšimnutí a vše budou raději sledovat ze své vlastní vyhlídky, klidně o několika patrech.

 

Nábytek, který si kočka zamiluje a váš interiér ozvláštní

 

Kočičí škrabadlo rozhodně nezatracujte, dopřejte však kočičí lady i sobě stylový kousek nábytku, který ji bude hýčkat svým pohodlím a vám vaše bydlení zútulní. Pokud nejste zrovna příznivcem pelíšků, o které zakopáváte v každé místnosti, a které stejně vaši kočku nikterak nelákají, vsaďte na netradiční tvary i materiály. Vaše kočka ocení bambus i poctivé dřevo, miluje totiž teplo, které tento materiál rád rozdává už ze své přirozenosti. Váš příbytek zase ocení neotřelý design zpracovaný do jakéhokoli stylu od retra přes modernu, v barevném provedení, které oceníte. Svým tvarem tak pelíšek může připomínat kapku vody, být ladných křivek písmene S i noblesně půlkruhový na vysoké noze, která zláká k usednutí i vás. Jen se budete muset s vaší kočičkou domluvit na zasedacím pořádku a občas i sami vystrčit drápek.

Názory

Přidat názor