Blog bydlení

Najděte pro svou pohovku to pravé místo! Poradíme jak na to!

Středobodem snad každého obývacího pokoje je ve všech domácnostech sedací souprava. Sedačka, na které se tak dobře relaxuje, pracuje, sní i kouká na televizi a na kterou se vejde celá rodina stejně jako přátelská návštěva. Ať už je váš obývací pokoj obdařen prostorem, či si musíte pohrát s umístěním nábytku na malém prostoru, jisté je, že správné umístění sedací soupravy hraje velkou úlohu jak v otázce vašeho pohodlí a komfortu, tak i po praktické stránce.

 

Na velikosti záleží

 

A pro úspěšnost této mise nezáleží jen na velikosti sedací soupravy, ale také místnosti, do které ji chcete ustavit. Jistě, vybíráte si takovou pohovku, na kterou se pohodlně vejde celá rodina a která uspokojí všechny vaše nároky na lenošení či dokonce kvalitní spánek. Ovšem, jeli váš obývací pokoj příliš malý, nadměrně velké sedací souprava opticky prostor ještě více zmenší a vy se tak nebudete v obývacím pokoji cítit příjemně. A platí to i naopak - máte-li dostatek prostoru, miniaturní sedačka bude působit stísněným dojmem. Vhodně zvolená velikost nejen sluší místnosti, ale je také plně funkční, zároveň však nikomu nepřekáží a s vaším obývacím pokojem si zkrátka padne do oka.

 

Kam s ní?

 

Správné umístění pohovky, gauče či sedačky je zlatým klíčem k úspěchu. O sedací soupravu nemůžete v žádném případě zakopávat, zároveň ji naopak hledat lupou. Jako vhodné umístění se tak nabízí umístění sedací soupravy spíše ke stěnám místnosti – samozřejmě můžete nechat mezi zdí a pohovkou i průchozí prostor – díky čemuž vznikne žádaný volný prostor před sedací soupravou a místnost bude celkově působit vzdušně a prostorně. Nezbytné je také správné otočení pohovky a to tak, aby z ní byl dobrý výhled ke dveřím. Její otočení tak, že lidé sedí zády ke vcházejícím osobám není žádoucí a na mnoho lidí působí velmi nepříjemným dojmem.

 

Myslete na detaily – mnohdy umí kouzlit

 

Žádná sedací souprava, jejíž kouzlo „udusíte“ tím, že ji obklopíte těžkými kousky nábytku, květinovými či odkládacími stolky po bocích, nikdy nebude moci naplno ukázat svou přívětivou tvář a magickou náruč. Dopřejte tedy pohovce dostatek volného prostoru k vyniknutí a nezapomeňte také na to, abyste při příjemném posezení dobře viděli nejen na televizi, ale také na sebe navzájem. Magické poslání každé sedací soupravy podtrhnou i nezbytné doplňky, které ještě zvýší pocit pohodlí a komfortu. Rozhodně tak nesmí chybět nejrůznější polštářky a také plédy, které obzvláště v zimních měsících uvítáte nejen po estetické stránce.

 

Nejste si jistí, zda vyberete správně? Nápaditým řešením jsou modulové sedací soupravy, které můžete vzájemně kombinovat, jednotlivé díly přemisťovat a mávnutím kouzelného proutku máte vždycky ideální sedačku na míru.

Názory

Přidat názor