Blog bydlení

Nebojte se bílé – vašemu interiéru dodá šmrnc

Většina z nás bere bílý nábytek – pokud se zrovna nejedná o koupelnu – jako barvu, která je tak nějak sterilní a patří spíše do nemocničního prostředí. Hospodyňky se obávají o to, že budou muset častěji uklízet, protože na bílé jde přeci všechno vidět a pánové protestují, protože by se museli do úklidu určitě zapojit. Odhoďte zaběhlé koleje svých myšlenek o bílé barvě v interiéru, a objevte s námi nový svět bydlení v bílé.

 

Úklid? Jedna báseň

 

Nevěříte? Tak si v duchu představte usazený prach na bílém nábytku, a druhém v jakékoli jiné barvě. Ideálně tmavé. Už vidíte rozdíl? Prach na bílém nábytku rozhodně nemusíte stírat třikrát denně v porovnání s tím, když se vám uvelebí na tom tmavém. Na něm totiž přímo záři. A kupodivu na chlup stejné je to s otisky dětských ruček – na tom bílém přitahují pozornost našich očí daleko méně. Výsledek? Bílý nábytek je ideální volbou v místech s vyšší prašností a u rodin s dětmi. 

 

Malý nebo tmavý byt? Kouzlete s bílou

 

Není žádným tajemstvím, že světlé barvy - a bílá nejvíce - každý interiér rozzáří, prosvětlí a opticky zvětší. Pokud si tedy garsonku či malý pokoj zařídíte bílým nábytkem, prostor nebude vypadat stísněně, ale právě naopak. Stejné je to v případě přízemních bytů, nebo přerostlých stromů blízko domů – bílá lépe odráží světlo a prostor tak bude působit vzdušněji.

 

Nábytek v bílé barvě? Trefa do černého

 

Volba bílého nábytku vám totiž dává nekonečně mnoho možností. Stačí namalovat jednu stěnu – třeba tu za nízkou obývací stěnou – výraznou barvou, a hned máte interiér, který vám vykouzlí jen kombinace bílého nábytku. V odstínu hnědém či černém nikdy nedocílíte takového výsledného efektu. Další nespornou výhodou je, že výrazné si můžete pořídit doplňky interiéru. Od lamp, kusových koberců, až po dekorační polštáře či výrazně barevné obrazy, dekorační nálepky na zeď či květiny. Potahy, závěsy a další dekorace navíc můžete mít ve více barevných provedeních, a tak když vás jedna barva omrzí, vyměníte ji za druhou a tak stále dokola. A to bez drahých nákupů nového nábytku nebo malování. Vaše bydlení vás zkrátka bude pořád bavit.

 

Bílý nábytek nesluší jen koupelně

 

A to doslova. Pořídit si bílý nábytek můžete bez obav do celého bytu či rodinného domu. Jeho výhody už znáte, a tak si snadno celý svůj příbytek doslova rozzáříte. Pokud toužíte i po nějaké jiné barvě, stačí zvolit varianty s jemnou linií v jiném tónu z pestré škály barev, vybrat si skříň s barevným pruhem, nebo například u komod zvolit pouze jeden šuplík jiný. Pohrát si můžete i se zadní stěnou otevřených skříněk, nebo naopak barvou čelních lišt.

 

Zkrátka, fantazii se meze nekladou a bílá vždycky zvítězí :). S ní vaše bydlení žádný propadák rozhodně nebude.

Názory

Přidat názor