Blog bydlení

Němý sluha – pomocník i doplněk

Němý sluha je výstižný název pro tento interiérový doplněk, který tiše stojí v koutě a bez mrknutí oka čeká na svou příležitost a výsostnou roli. Proč odhazovat svršky ledabyle po křeslech či pohovce, když tento chytrý pomocník zvládne s přehledem udržet pořádek v ložnici i dětském pokoji a stane se i módním doplňkem interiéru.

 

Proč si němého sluhu pořídit?

 

Možná si říkáte, však máme skříní dost, v chodbě věšák, a povalující se oblečení vám možná až tak nevadí. Jenže němý sluha má své místo v každé domácnosti. Hodí se dokonale pro odložení vlhkého oblečení, když promoknete v náhlém deštíku, pro odložení županu, domácího oděvu, a ruku na srdce, opravdu vám nevadí, že jste v obležení triček, košil, ponožek a kalhot? S němým sluhou zkrátka své děti - a často i partnera – naučíte pořádku, vám to ulehčí práci a dětem se to ve škole i v životě bude zaručeně hodit. A získáte jeden velký bonus navíc – prádlo, které si takto odložíte, bude stále vypadat svěží a jako právě vyžehlené!

 

Němý sluha může sloužit, ale rozhodně musí ladit

 

Při výběru němého sluhy vždy vybírejte použitý materiál, i samotný design, podle stylu místnosti, v které jej chcete umístit. Pro dětské pokoje objevíte veselé barvy i tvary, hůře by se však sladil s vaší ložnicí v rustikálním stylu, určitě nechcete aby působil jako kýčovitý výstřelek majitele. Zkrátka, svůj k svému :). Němý sluha z kovu nejen dlouho vydrží, je také pevný a stabilní. Nejčastěji se na jeho výrobu používá lesklý chrom nebo nerezová ocel, často si můžete vybrat i z různých barevných provedení. Němý sluha ze dřeva je sázkou na jistotu, dřevo nikdy neztratí na své kráse. Ať už z masívního dřeva, či ohýbaného, interiéru neudělá žádnou ostudu. Díky pestré škále barev pak snadno sladíte němého sluhu se svým stávajícím nábytkem. Němý sluha v kombinaci kovu a dřeva je designovým skvostem, který nejen poslouží, ale bez problémů se stane výrazným prvkem interiéru a v nápaditých tvarech i solitérem a ozdobou.

 

Němý sluha není věšák

 

A proto s jeho umístěním opatrně! Nejlépe se bude vyjímat v rohu místnosti, ložnice či dětský pokoj je přímo ideální. V obývacím pokoji mnoho krásy neudělá, kromě opravdu vydařených zpracování, které na první pohled vypadají spíše jako ozdoba a ne jako místo pro svršky. Tohoto sluhu nejvíce oceníte, pokud jej chcete používat pouze příležitostně – když promoknete, nebo pro krátkodobé odložení oblečení, které si hned opět oblečete na sebe. Pokud toužíte po opravdovém pomocníkovi v udržování pořádku, pak si pořiďte variantu němého sluhy, který oplývá nejen prostorem pro oděv, ale také miskami pro odkládání šperků, bižuterie, hodinek, a také držákem bot, deštníků a v neposlední řadě i chytře řešeným sedátkem pro pohodlné oblékání.

Názory

Přidat názor