Blog bydlení

Nestárnoucí noční stolek oceníte i dnes večer

Zařizujete si ložnici a říkáte si, že noční stolek je přežitek, který oželíte? A víte to tak jistě? Jen se na chvilku zamyslete, co vše večer k usínání či ráno po probuzení u svého lůžka potřebujete. Oblíbená kniha, sklenka dobrého vína, mobilní telefon, hodinky, dokonce i klasický budík, workoholici jistě i notebook či tablet, ženy noční krém a to ještě zdaleka nejsme u konce. Když vás přepadne chřipka, noční stolek se totiž rázem promění v malou lékárnu a vy budete šťastní, že máte vše od léků až po čaj po ruce. Objevte osvědčený noční stolek, který se stane nenápadným, leč významným prvkem vaší ložnice, který je vždy na vaší straně.

 

Stylový pomocník ve službě od večera do rána

 

Jak už jsme popsali výše, praktickou stránku nočního stolku využijí muži i ženy, děti i senioři. Nejrůznější rozměry, nápadité i klasické tvary, stylové pojetí od rustikálního, retro, přes provensálský až po super modernu, učiní z vaší ložnice oázu nejen klidného spánku, ale také příjemného odpočinku, usínání i buzení. Současné noční stolky nabízí neobvyklá řešení – ať už designová, stylová, ale také co se samotného uspořádání a praktické stránky týká. Na své si tak přijdou nejen milovníci večerního čtení knih či listování časopisy, ale také obdivovatelé jednoduchosti. A když nic jiného, noční stolek je skvělým místem minimálně pro nezbytnou lampičku a časem se jistě najdou i další věci, které už nebudete muset odkládat na zem pod postel.

 

Při výběru myslete na výšku i uspořádání

 

Pro vaše pohodlí a komfort se při výběru nočního stolku řiďte především samotnou výškou vaší postele. Nejen, že tak budou společně tvořit dokonalý pár, ale především na všechny odložené věci pohodlně dosáhnete. Zaměřte se také na hloubku nočního stolku, která by neměla být více než 60 centimetrů, jinak se vám bude z postele špatně vstávat a bez modřin se ani vaše ukládání ke spánku neobejde. Když přijde na řadu vnitřní uspořádání, snad každý ocení praktický šuplík, který intimně ukryje vše co nechcete, aby bylo spatřeno a na uložené věci se také nepráší. Samozřejmě že si můžete zvolit i noční stolky bez této maličkosti a dokonce i bez poličky, ano existují i zcela strohé a stylově zpracované stolky, které působí na první dojem spíše jako zmenšeniny stolu, i ty však mají své kouzlo a spokojené majitele.

 

Vyberte si oblíbený materiál i design

 

Ani v otázce materiálu se nemusíte držet při zdi a s vlastním lůžkem je také můžete s úspěchem různorodě kombinovat. Zvolit si můžete noční stolky z masivu, potažené kůži, polstrované, matné či v lesku, ale také noční stolky z ohýbaného plastu a dokonce i ze skla. Použitý materiál úzce souvisí s designem – společně totiž jejich splynutí vykouzlí celkovou atmosféru vaší ložnice a vy tedy musíte být hlavními kritiky při jejich výběru. Není tak výjimkou, že u manželské postele si každý z partnerů vybere vlastní noční stolek dle svého vkusu, a světe div se, výsledek nemusí vypadat vůbec špatně.

Názory

Přidat názor