Blog bydlení

Netradiční vázy útočí svou originalitou

Milujete vůni i ladnou krásu živých řezaných kytic a tak u vás doma nechybí nějaká ta vázička? Toužíte však po originálnějším pojetí, které navíc dá vaší oblíbené květině maximálně vyniknout a které dokonale ozdobí váš interiér? Ponořte se tedy spolu s námi do světa dekorace živých květin a vyberte si netradiční vázu na stůl, noční stolek či na zeď.

 

Materiály, které roli vázy zvládnou na jedničku

 

Pokud jste až dosud měli za to, že vázou se může stát pouze výrobek ze skla, keramiky, možná z kamene, plastu či dalších tradičních materiálů, máte jistě pravdu, ale také můžete lehce pootočit svůj úhel pohledu. Už jste si třeba zkusili představit, že vázou se může stát obyčejná zkumavka, plechovka od oblíbeného nejmenovaného nápoje či třeba žárovka? Vidíte, stačí se jen podívat jinýma očima, a najednou objevíte kolem sebe spoustu věcí, které můžou tradičním vázám bravurně šlapat na paty.

 

Váza na zeď či stůl? Zkuste zkumavku či žárovku

 

Velmi zajímavě a přitom prostě elegantně vypadá řada zkumavek v dřevěném stojánku, kterou umístíte na jídelní či konferenční stůl a máte rázem nádherně prostřeno. Do jednotlivých zkumavek samozřejmě nezapomeňte nalít vodu a dle fantazie naaranžovat květiny. Nutno dodat, že i zde platí, že v jednoduchosti je síla a tak prosté umístění jednotlivých stonků samostatně do každé zkumavky působí velmi úchvatně. Zkumavky také můžete zavěsit v jednoduchém rámečku na stěnu a získáte nádherný živý obraz. Povalují-li se vám ještě doma nefunkční či dosluhující žárovky, můžete jim vdechnout nový život. Stačí odstranit závit, natřít je oblíbenou barvou či popustit uzdu kreativitě a vytvořit s barvou obrazce. Bývalou žárovku pak stačí dolít vodou a opatřit květinami a nádherná váza je na světe.

 

Plechovky neházejte rovnou do koše

 

Každý si občas koupíme nějaký ten nápoj v plechovce, než ji však po vypití obsahu vyhodíte do odpadkového koše, zkuste ji dát druhou šanci jako originální vázičce. Život různým typům plechovek můžete vdechnout přestříkáním barvou, natřením či omotáním přírodním či jiným provázkem. Výrazného efektu docílíte i jejich zkombinováním se skleničkou od zavařeniny, ale také jejich prostým pomačkáním.

 

Názory

Přidat názor