Blog bydlení

Nevíte co s rohem místnosti? Máme pro vás pár tipů!

Roh místnosti – ať už vystouplý do prostoru a často čelící nepříjemnému narážení nábytku či našich rukou či nohou, nebo ten tvořící často nevyužité zákoutí, ve kterém si pavouci dávají dostaveníčko – bývá často opomíjeným místem. Ať už máte místa ve svém příbytku dostatek nebo hledáte řešení, jak získat úložný či praktický kousek místa navíc, máme pro vás skvělý tip. Dejte šanci rohu místnosti, který leží ladem!

 

Odkládací prostor i reálně originální police!

 

Velmi důvtipně a jedinečně můžete roh místnosti proměnit v účelné místo, kterým ještě vylepšíte design a unikátní styl vašeho bydlení. Ať už jde o roh trčící do místnosti nebo vytvářející právě zmiňované zákoutí, stačí pár stavebních úprav a z obyčejného „rohu“ se rázem stane stylový odkládací prostor, ať už k vystavení rodinných fotografií, stylových doplňků, suvenýrů z dovolené či odložení vašeho odpoledního hrníčku kávy. Stejně tak si můžete vybudovat skvělý úložný prostor, ve kterém schováte vše potřebné v praktických úložných krabicích, košících či boxech. Obzvláště na malém prostoru se pak hodí tyto centimetry navíc, které vám jakou mávnutím kouzelného proutku poskytne právě do té doby obyčejný roh v místnosti.

 

Rafinovaná multifunkční obývací stěna

 

Nechcete jít s davem a pořízení klasické obývací stěny vás nenaplňuje po uživatelské ani estetické stránce? Zkuste se zamyslet nad dech beroucím řešením – využijte roh místnosti k vytvoření dvou úrovňové stěny. Pomocí poliček, které si můžete rozmístit dle vašich potřeb, si vykouzlete dokonalý odkládací prostor na straně jedné, a na druhé stěně jej doplňte o pracovní místo s pracovním stolem i židlí. Stůl tak vznikne praktickým zakomponováním právě zmiňovaných poliček a díky nim budete mít i dostatek prostoru pro případné šanony, bloky či poznámkovou tabuli. Fantazii se zkrátka meze nekladou!

 

Dejte šanci netradičním materiálům

 

Dřevo či jeho imitace je fajn, ale vy toužíte po změně a když už máte využít roh netradičním způsobem, chcete využít i méně obvyklých materiálů? K vytvoření netradičnímu záměru využít roh jako odkládací či vystavovací prostor můžete využít i sklo, kov, plast, kámen a dokonce i klasické trubky. Ano – především v moderním urbanisticky či industriálně laděném interiéru to bude efekt, který vám bude každý závidět. Navíc trubky můžete využít multifunkčně – jako knihovnu, poličku, ale také jako věšák na výtvory vašich dětí, pověšení nejrůznějších drobností, ale také květin či dokonce svršků.

Názory

Přidat názor