Blog bydlení

O vzdušný spánek se postarají závěsné postele

Že jste o nich ještě neslyšeli a že rozhodně nehodláte usínat a probouzet se v nějaké houpací síti jako na lodi? Ano, víme. Závěsná lůžka nejsou v našich končinách zatím příliš rozšířená. To je však šance pro vás. Nejen proto, že se kvalitně vyspíte, ale získáte pro své bydlení neotřelý designový prvek, který vám bude leckdo okukovat. Když ho samozřejmě pustíte do svého spánkového království. A nebojte se – o houpací síť se rozhodně nejedná :).

 

Závěsná postel – špetka extravagance odměněná zdravím i pohodlím

 

Připadá-li vám vaše každodenní usínání fádní, nudné a především se cítíte nevyspalí, rozlámaní a bolaví, pak je závěsná postel odpovědí na všechny vaše trable. Odborníci totiž tvrdí, že spánek v ní je především mnohem pohodovější, příjemnější a klidnější. A o designový efekt budete mít také rázem postaráno. A jak tedy takové závěsné lůžko vypadá a funguje? Postel je uchycená do stropu a zavěšená na ocelových lanech či řetězech, ale také efektně na lodních lanech. Nestojí tak pevně klasicky nožkama či svým rámem na zemi, ale mírně se pohupuje ve vzduchu.

 

Proč je spánek na závěsném lůžku zdravý?

 

Estetický bonus a efekt originality rozhodně potěší a není žádným tajemstvím, že i dobrý pocit z příjemně zařízené ložnice je důležitý pro kvalitní spánek a odpočinek. Závěsná postel se však také příjemně decentně pohupuje a spánek na ní můžete praktikovat skutečně každý den. Navíc odměnou vám bude odpočinutý pohybový aparát v plné síle a kondici. Navíc pohupování vás zbaví stresu, napětí a starostí. Houpání totiž uklidňujícím dojmem nepůsobí jen na děti, ale také na nás, dospělé. Problémy s usínáním se vám tak budou vyhýbat obloukem!

 

Závěsné lůžko, matrace i rošt jsou základem zdravého spánku

 

Tak, jako u každého lůžka, je i u závěsné postele důležité kvalitní zpracování a použití zdravotně nezávadných materiálů a jejich správné opracování. Závěsnému lůžku, kromě fortelného zavěšení, tak nesmí chybět kvalitní zdravotní rošt a matrace. Rozhodně se postel nesmí nijak prohýbat a musí si zachovat svůj tvar. Rám postele je tedy základ, který doplní rošt a matrace. Vybírat si můžete z mnoha designových zpracování, materiálů i tvarů – od klasických přes oválné až po kulaté. Sladit se vám snadno se závěsným lůžkem podaří celou ložnici.

Názory

Přidat názor