Blog bydlení

Objevte kouzlo bydlení ve srubu

Pár desítek let zpátky byly sruby symbolem volných letních dní plných sluníčka, pohody a bezstarostného života. Nic pro manekýnky s nalakovanými nehty a jehlovými podpatky. Srub v lůně přírody lákal jen odvážné, kteří vydrží bez vody a elektřiny a snesou i pár nezvaných nocležníků z divokého lesa. Dnes je však srub právoplatným domem, který opět budí pozornost i špetku závisti.

 

Srub je spojen s přírodou i moderním světem

 

Postavit si srub je splněným snem pro každého, kdo miluje vůni dřeva a souznění s přírodou. Pro každého, kdo se chce vymanit uniformitě paneláků i satelitních městeček. Pro každého, kdo chce skutečně bydlet. Ano, srub vám dopřeje zdravější způsob života, aniž byste byli ochuzeni o nejmodernější vybavení interiéru, dokonalé vytápění – klidně v podobě dokonalé stylového krbu – a nabídne vám i vlastní soukromou klimatizaci s příjemnou vůní dřeva. A topit nebudete muset ani o sto šest, skvělá tepelně-izolační schopnost srubového domu vám tak ušetří nemalé peníze, teplo však u vás doma bude více než příjemné.

 

Srubový dům vám otevře dveře ke skutečnému životu

 

Možná to může znít trochu lacině, ale je pravdou, že každodenní život v domě, který skutečně má své kořeny v přírodě, vás změní. A samozřejmě, že k lepšímu. Najednou zjistíte, že mnohem lépe spíte, že se vám mnohem lépe dýchá, což je i u alergiků a astmatiků dokázaným faktem. To co trápí obyvatele paneláků – tedy suchý a dráždivý vzduch, či naopak nepříjemné plísně – je ve srubovém domě minulostí. Vlastnosti a zázračné schopnosti použitého dřeva dokonale vyladí vzdušnou vlhkost v domě do příjemného a zdravého rozmezí 35 – 55%. Tato relativní vlhkost svědčí nejen vám, vašemu nábytku a zařízení, ale také domu jako celku. Dřevo má tu báječnou schopnost, že přebytečnou vlhkost přijímá a v čase menší vlhkosti ji vrací zpět do interiéru. Výraz, že dřevo dýchá, tedy rozhodně není přehnaný, ale pravdivý. Díky tomu nehrozí plísně, suchý vzduch a snižuje se také celková prašnost. V takto příjemném prostředí začnete o životě přemýšlet i z jiného úhlu a dost možná přehodnotíte svůj celkový způsob života – od pohybu přes stravu až ke skutečným hodnotám, které mají v životě to hlavní místo.

 

Bydlení ve srubu je originální od střechy až po podlahu

 

I kdyby vedle sebe stálo deset srubů dle jednoho projektu, nikdy nebudou na chlup stejné. I když samotný interiér tvoří především nábytek, díky stěnám ze skutečného dřeva bude každý srub zkrátka jiný. Uvnitř i navenek. Nikdy totiž nevyrostou v žádném lese na světě dva stejné stromy. A protože srub je z kulatiny, která je co kus to originál, nádherné a nenapodobitelné letokruhy a strukturu dřeva nic nenapodobí, stejně jako specifickou barvu. Dřevo tak bude tím největším interiérovým doplňkem – jedinečným designérem, za kterého nebudete muset utratit ani korunu. Nemusí vás trápit padající omítka, ani ušpiněná stěna vyzývající k malování. Jednou za dva až tři roky stačí pouze ošetřit vnitřní i venkovní povrch dřeva ochranným nátěrem na bázi oleje a vosku, který vám jako bonus za vaši péči interiér opět nádherně provoní.

Názory

Přidat názor