Blog bydlení

Obývací pokoj v podkroví se o své kouzlo nemusí bát

Přemýšlíte nad pořízením podkrovního bytu, nebo vás čeká rekonstrukce podkroví a přemýšlíte, jaké místnosti do něj umístíte? Nejčastějším řešením bývá podkrovní ložnice, pracovna či dětský pokoj. Netypického prostoru a šikmé stěny se však nemusíte bát – v těchto reprezentativních prostorách to náramně sluší i obývacímu pokoji!

 

Velký prostor si žádá kvalitní osvětlení

 

Netypický strop i stěny a interiér jako z pohádky, ten si zaslouží mít možnost vyniknout a s kvalitním a vhodně zvoleným osvětlením to hravě zvládnete i vy. I když vám střešní okna dopřejí pořádnou dávku denního světla, pro tu správnou večerní atmosféru se vybavte výraznými i originálními svítidly, které dají podkrovnímu bytu ten správný náboj. Nebojte se nejen výstředních kousků, ale také kombinování různých stylů a velikostí svítidel. V prvé řadě samozřejmě myslete na osvětlení pracovních ploch a péči o váš zrak, nepodceňte však ani osvětlení náladové, které vám zpříjemní večerní sledování televize i posezení s přáteli.

 

Nepřehlédnutelná okna to se světlem i podkrovím umí

 

Střešní okna toho v dnešní moderní době nejen mnoho umí, ale jsou také nejrozmanitějších tvarů i velikostí, včetně těch atypických. V jejich množství a počtu v obývacím pokoji rozhodně nešetřete a dopřejte tomuto místu co největší příděl denního světla. Výjimkou tak nejsou ani okna ne náhodou připomínající svou velikostí okna francouzská, která obývacímu pokoji propůjčí jedinečné kouzlo a vám dostatek světla i v pochmurných podzimních i zimních dnech.

 

Vsaďte na noblesní obývací stěnu i knihovnu!

 

Podkrovní byt, a obývací pokoj obzvlášť, má skutečně své jedinečné kouzlo a leckdy nápadně připomíná zámecké prostory či reprezentativní salón – záleží jen na vašem vkusu a stylu, do kterého svůj obývák oblečete. Sázkou na jistotu je vždy kvalitní sedací souprava, výrazná obývací stěna ať už malá či větší, ale také nezbytná knihovna, která propůjčí podkrovnímu bydlení ten správný rozlet. O to víc, když si ji necháte vyrobit na zakázku, aby se nejen do podkroví vešla, ale zároveň také důmyslně zaplnila jinak nevyužitý kout, nebo dala svým atypickým tvarem vyniknout celému podkroví.

 

Názory

Přidat názor