Blog bydlení

Originální knihovna, ve které to knihám více než sluší

Knihy většinu z nás provází od dětství a i když moderní doba plná shonu moc prostoru k usednutí s dobrou knihou v ruce nedává, jsou knihy naší součástí alespoň v čase volna či nemoci. Ať už jste čtenáři větší či menší, ať je vaše sbírka knih skromná či čítající stovky svazků, rozhodně vy i vaše bydlení oceníte k jejich vystavení i uložení knihovnu. A kdyby byla ještě navíc více než originální, to by nebylo k zahození, co říkáte?

 

Kniha jako dekorace sama

 

Jistě s námi budete souhlasit, že kniha je sama o sobě dostatečně krásná a vlastně nepotřebuje k tomu, aby se stala úchvatnou dekoraci, žádný zvláštní nábytek. Velmi svěžím dojmem působí knihy zavěšené na jakési houpačce, ležérně položené jedna na druhou. Máte-li svou domácnost vyladěnou spíše ve vintage stylu, pak pravou knihovnou k vám domů bude rozhodně obyčejný žebřík, který opřete o zeď a na dřevěné poličky rozmístíte dle své fantazie vaše oblíbené knihy.

 

Zkuste to jinak

 

Knihovny jsou dobrou věcí, proč by však měly mít jen klasický tvar? Nic proti obdélníku či čtverci, ale toužíte-li po tom, vnést do svého interiéru krapet živosti a tvořivého ducha, dopřejte si závěsné knihovny na zeď ve tvaru trojúhelníku či několika úhelníků a zavěsit je můžete klidně i v netradiční pozici. Velmi zajímavě pak rozhodně vypadají dřevěné poličky upevněné na jediné svislé tyči upevněné na zdi. Jednoduchá knihovna, která takto vznikne, vám nabízí velký prostor pro vaši fantazii a vlastní kreativitu.

 

Zapomeňte na tradice

 

Představa vaší knihovny jde ruku v ruce s tradiční knihovnou, kde jsou knihy úhledně vyskládané jedna vedle druhé? Nemáme nic proti vašemu gustu, toužíte-li však po změně, zkuste svým knihám poskytnout zajímavější útočiště. Vtipným, zároveň však vysoce dekoračním prvkem se v bytě milovníka hudby může elegantně stát knihovna ve tvaru klavíru – samozřejmě včetně bílých i černých klapek. Tato knihovna se bude skvěle vyjímat v obývacím pokoji větších rozměrů, pokud však toužíte po stejně nápaditém řešení a bydlíte v miniaturním bytě, pak i taková knihovna ve tvaru kytary či basy bude úchvatná.

 

Názory

Přidat názor