Blog bydlení

Originální nábytek aneb dřevěné palety v interiéru

Zařízení interiéru je především věcí vkusu. Každoroční módní vlny a trendy nás mohou, ale také nemusí, zasáhnout. Zatímco jeden z nás se snaží být ve svém bydlení naprosto IN a kopíruje časopisy o bydlení do posledního puntíku, druhý spokojený obyvatel bytu či rodinného domku jde na své bydlení hlavně pocitově. Ano, cítit se ve svém útulném bytečku skutečně jako doma, to je tím nejdůležitějším předpokladem, jak být spokojený a šťastný. A proč ne zrovna díky nábytku z dřevěných palet...

 

Dřevěné palety ze skladu rovnou do obýváku

 

Možná si říkáte, jak nápad, vpustit si do bytu palety prvotně určené k přepravě či ukládání zboží ve skladech od potravinářství až po průmysl, vznikl. Nehledejte v tom žádné precizní designové myšlení, pravda je opravdu jednoduchá a prostá. Jak se říká, nouze tě naučí, a občas přinese i originální řešení a nápady. Nábytek z dřevěných palet vznikl jako vtipné a praktické řešení, jak si téměř zdarma zařídit svůj interiér od ložnice po obývák a přitom žít pohodlně a stylově zároveň.

 

Nábytek z dřevěných palet ušel velký kus cesty

 

Nyní si už můžete vybrat, zda si koupíte tradiční poctivé palety někde ve skladu a upravíte si je doma sami svépomocí na nějaký originální kousek, který navíc bude z velké části vašim kutilským dílem. Je jen na vás, zda palety pouze očistíte a necháte v jejich totálně přírodní kráse, nebo je rovnou obrousíte a nalakujete, ať už bezbarvým lakem či přetřete na jakýkoli barevný tón. Můžete však také nábytek z palet zakoupit již jako hotové kousky ve specializovaných prodejnách či na míru u šikovných truhlářů či nábytkových studií. Výsledný efekt však vždy bude jedinečný a zaručeně dech beroucí.

 

Nábytek z dřevěných palet je skutečně pro každého

 

Na první pohled může tento nábytek působit jako úlet studentíků na koleji či zamilovaných párů, které spolu začínají bydlet a na veliké rozhazování při nakupování to zatím nevypadá. Ano, pořídíte jej doslova za babku. Nenechte se však mýlit, tento originální nápad ve světě bydlení rozpoutal vcelku slušnou vlnu, které podléhají lidé napříč generacemi. Ono taky nemusíte mít rovnou celý byt v tomto duchu, ale třeba konferenční stůl se k některým stylům bydlení – jako provensálskému či skandinávskému – hodí přímo ukázkově. A doplněný o pojízdná kolečka vám jej všichni budou rozhodně chválit i závidět.

 

Nejžhavější nápady pro nábytek z dřevěných palet

 

Popustit uzdu své fantazii je nejen uvolňující, ale často z takového počínání vzejdou zajímavé nápady. Hitem z dřevěné palety je rozhodně konferenční stůl, který stačí opatřit ochranným sklem, který nahradí horní desku. Pokud toužíte i po odkládací ploše pod touto deskou, postačí na sebe postavit palety dvě. I tak sofistikovaná věc jako pohovka, může mít za svůj základ dřevěné palety. Stačí je jen obyčejně postavit na zem a ideálně ke zdi či oknu, navrstvit na sebe do potřebné a pohodlné výšky a pak už jen opatřit kvalitními podsedáky a pohodlnými polštářky. Pokud toužíte po kráse i komfortu také ve své ložnici, stačí si z palet sestavit dokonalý rám postele, a pár z nich může sloužit i jako originální čelo postele. Spánek tak bude nejen pohodlný, ekologický, ale také zdravý. O jedinečnosti pak rozhodně nemůže být pochyb.

Názory

Přidat názor