Blog bydlení

Peřináč má stále své kouzlo a nový kabát

Ukládání lůžkovin nepatří mezi oblíbené ranní činnosti. Stačí, že se nám vůbec nechce z vyhřátého pelíšku, a že s vypětím všech sil dodržíme hygienická doporučení a peřinu i polštář řádně natřepeme a necháme větrat. Kde však brát ještě sílu a čas, trápit se se stlaním a rovnáním lůžkovin? To ví ti z nás, kteří už oprášili starodávné kouzlo peřináčů...

 

Peřináč ochrání lůžkoviny a postará se o pořádek

 

Všude kolem nás je prachu a špíny víc, než bychom si přáli. I když budete uklízet každý den třeba třikrát, v ovzduší se zkrátka prach víří a točí stále dokola. Paradoxně nejvíce se jej drží právě v našich lůžkovinách. Proč tedy zvyšovat jeho množství tím, že peřiny a polštáře necháme lapat celý den další a další várku. Pokud toužíte po čistých a voňavých lůžkovinách, do kterých se večer krásně zavrtáte, peřináč je tím správným místem. Vaše peřiny nechá volně dýchat, zároveň udrží jejich vůni po delší dobu a ještě se peřináč stane skvělou odkládací plochou pro knihu či dvojku bílého. A o tom, že se přes den dokonale a bez výhrad postará o pořádek ve vaší ložnici pak rozhodně není pochyb.

 

Peřináč je spásou dětských pokojíčků

 

Dětem je doslova „šumafuk“ jestli sebou plácnou na ustlanou postel plnou lůžkovin, nebo tu, která je elegantně ozdobená praktickým přehozem. Maminky jsou  však často odlišného názoru a pokud tento pocit zažíváte každý den, jistě nám dáte za pravdu. V dětském pokoji se tak peřináč stane parťákem nejen v udržování pořádku, zastane také roli smírčího soudce, protože díky němu skoncujete s domácími hádkami o povalování se na ustlané posteli. Úklid se stane doslova zábavou, dítku či studentíkovi stačí jen odklopit či sklopit víko, přemístit peřiny a uklizeno je vskutku v mžiku, stejně jako odestláno.

 

Vyberte si peřináč podle svého gusta

 

Peřináč od svého vzniku prošel proměnou, která možná na první pohled nevypadá až tak převratně, přesto, když vedle sebe postavíte peřináč jaký nechyběl v žádném československém bytě a peřináč dnešní moderní doby, rozdíl nepřehlédnete. Ladnější křivky, jemnější pojetí, rozličné materiály a nápaditější rozměry a tvary, to je peřináč, po kterém zatoužíte a věřte, že jej také snadno sladíte se stylem vašeho bydlení. Nejznámější peřináč za hlavou či v nohou nocležníků je doplněn i praktickou alternativou na délku postele. Získáte tak nejen peřináč, ale také úložný prostor a také odkládací plochu i ochranu od studené stěny za vámi. Takovýto peřináč doplněný o pohodlné polštáře v malém bytě vykouzlí v případě jednolůžka z postele i příjemnou pohovku k lenošení.

 

Peřináč také může plnit elegantní a funkční roli čela postele, díky němu tak získáte pořádek i pohodlí najednou. 

 

Názory

Přidat názor