Blog bydlení

Pes jako designér

Není žádné tajemství, že jsme už po desetiletí národem pejskařů. Malí, velcí, barevní, chlupatí, v paneláku i rodinném domku - pejsci k nám zkrátka tak nějak patří. Jsou nedílnou a právoplatnou součástí našich rodin, a tak náš život s nimi ovlivňuje i naše bydlení. A tak se vlastně nevědomky stávají těmi, kdo se podílí na stylu našeho interiéru.

 

Pejsek v bytě – pelíšek kam se podíváš

 

Když opomineme designérský um každého pejska, kdy v našem obydlí zanechává nepřehlédnutelnou stopu v podobě psích chlupů, pak jeho pelíšek nemalou měrou ovlivňuje celkovou atmosféru našeho bydlení. Možná jste vyznavači jen klasických oválných polštářových pelíšků či složených dek, rozhodně však určitě chcete, aby i ony vypadaly stylově a zapadly do konceptu vašeho bydlení, navíc, když velmi pravděpodobně váš čtyřnohý miláček má v každé místnosti takovýto pelíšek minimálně jeden. Naštěstí si můžete vybírat z nejrůznějších materiálů, stupně odolnosti i pestré škály vzorů a barevného provedení. Není výjimkou, že narazíte na prodejce pelíšků pro psy, který má svůj sortiment pro vaše chlupáče rozdělen do různých stylů bydlení – retro, provence i extravagance - a tak i obyčejný pelíšek dokonale zapadne do stylu vašeho bydlení.

 

Plastový, proutěný nebo z molitanu?

 

Látkovými pelíšky to rozhodně nekončí. Pohodlný odpočinek i spánek můžete svému chlupáči pořídit třeba v plastové variantě. Většinou se jedná o oválné pelíšky, které se skvěle udržují, izolují od chladu i průvanu, a doplněné o speciální molitanové polštářky dopřejí žádané pohodlí. Proutěné pelíšky jsou o něco stylovější a lépe se hodí do více typů místností i stylů. Pejsci je mají rádi, jsou pohodlné, přitom skvěle větrají, štěňátka je však ráda okusují, proto je lépe pořídit je odrostlejším pejskům. Toužíte-li po klenotu mezi pelíšky, pak vybírejte molitanové varianty, ne však ledajaké. Molitanové pelíšky pro pejsky totiž můžete vybírat ve tvaru psí boudy, křesílka, tunelu, bačkory, dokonce i jiného zvířátka. Rozhodně tak o pohodlí vašeho pejska bude skvěle postaráno a vy si můžete zvolit pelíšek, který vtipně, provokativně, klasicky či nenápadně ozdobí koncept vašeho bydlení.

 

Pes v posteli? Jedině ve své

 

Nebojte, nebudeme vás soudit, že vy máte spánek svého chlupáče vyřešen a slastně se tulí s vámi ve vaší posteli. Chcete-li mu však dopřát originální odpočinek a sobě netradiční kousek, pak vlastní skutečná postel pro pejska je tím pravým. Z voňavého a skutečného dřeva vydrží i oslní zároveň a navíc ji můžete opatřit klidně i romantickými nebesy. A třeba i v patrové variantě :)

 

Pelíšek jako součást interiéru. Doslova!

 

Pokud patříte mezi fajnšmekry, i v případě pelíšku pro psa můžete být jedineční i světoví zároveň. Stačí útočiště pro vašeho čtyřnožku prakticky i chytře zakomponovat do zařízení místnosti. Ideálním místem je třeba hůře využitelný prostor pod schodištěm. Vybudujte tam svému pejskovi skvělé útočiště s dávkou soukromí i vlastním vyřezávaným vchodem. Navíc získáte místo pro úschovu i všech potřeb a nezbytností – od vodítka po psí ručníky. Líbí se vám tato myšlenka, ale nemáte schody? Nevadí – postačí klidně rohová lavice – pod ní je přeci nevyužitého místa až až. A přemýšlíte-li co s prostorem v rohu místnosti, pro který už pár let hledáte uplatnění – právě jsme vám vnukli skvělý nápad. Realizace je jen na vás :)

Názory

Přidat názor