Blog bydlení

Podkroví plné života a nápadů

Máte-li to štěstí, že je součástí vašeho rodinného domku podkroví, nebo máte tu možnost v klasickém obytném domě přikoupit a obývat tuto čarokrásnou a tajemnou část domu, mrkněte na naše tipy, jak vdechnout podkroví nový život.

 

Podkroví může být víc než obyčejná půda

 

A na většině půd to bohužel více než životem, žije nepořádkem a tento jedinečný prostor slouží spíše k odkládání zbytečností než k obývání. To však můžete snadno změnit a využít tyto cenné metry čtvereční mnohem efektivněji. A bez váhání milované retro kousky, které na půdu léta ukládáte můžete smysluplně využít a zakomponovat do svého bydlení. Díky znovuoživení podkroví získáte velice levně více místa a pokoje navíc, aniž byste museli draze přistavovat či rekonstruovat celý dům.

 

Vsaďte na pořádný plán i realizaci

 

Podkroví je svými rozměry, stropem i stěnami originální a jedinečný prostor, jehož obydlení musíte řádně zvážit a promyslet. Možnosti, které se vám nabízí naplánujte do posledního centimetru, jen tak získáte útulné a plně funkční bydlení. Nezapomínejte nejen na otázku řádného osvětlení, které se vám postará o dokonale prosvětlený interiér, nejlépe pomocí přirozeného světla díky vhodně zvoleným střešním oknům, či správně zvolenému umělému osvětlení. Nezapomeňte ani na otázku správného zateplení, nejen pro případ zimy, ale také ideálního řešení jak zabojovat proti horkým letním dnům.

 

Podkroví, jako nekonečná studnice inspirace

 

V podkoroví může vzniknout v podstatě jakýkoli pokoj. Ať už toužíte po jedinečné kuchyni, obývacím pokoji, romantické ložnici či obrovském prostoru pro vaše neposedná dítka, podkrovní bydlení vás nikdy nezklame. Členitost, kterou vaše půda nabízí, vám umožní vyhrát si s romantickým zákoutím, čtenářským koutkem i schovávačkou pro vaše děti. V dětském i obývacím pokoji vám vznešené trámy umožní použít lana, houpačky či houpací sítě. Perfektní možnosti nabízí podkroví v otázce úložných prostor. I když se vám lehce prodraží investice do nábytku na míru, na oplátku vám umožní absolutně a maximálně využít nabízený prostor, který vám doslova leží u nohou.

Názory

Přidat názor