Blog bydlení

Podlahové topení a chlazení vás v zimě zahřeje a v létě osvěží

V zimě teplo, v létě příjemný chládek a to vše v jednom úhledném balíčku ukrytém navíc v podlaze. Už nebudete potřebovat prostor zabírající radiátory ani ventilátory, a přesto si budete v létě i v zimě užívat maximální komfort i pohodlí. Stačí si pořídit podlahové topení kombinované s chlazením. A ano – opravdu existuje!

 

Ideální teplota v létě i v zimě

 

To, že si v zimě doma přitopíme není žádnou novinkou ani světovým objevem. Bylo to tak po staletí a stále snadněji a moderněji tak můžeme činit i nadále. Potřeba ochlazovat si však svůj příbytek během léta – to je poměrně novinka a ne bezvýznamná. Zatímco ještě nedávno nám stačilo venku chránit své létem pohlcené tělo pod rozkvetlým stromem či slunečníkem, ochránit interiér před přehřátím jsme se ani nemuseli moc snažit. Posledních pár lét nás však přesvědčilo a přesvědčuje, že pokud chceme skutečně žít i uvnitř svých domovů, žaluzie, rolety ani těžké závěsy nám stačit nebudou. A tak přichází na řadu nejrůznější větráky a klimatizace, ale také elegantní a vysoce účinné řešení v podobě podlahového chlazení.

 

Podlahové chlazení vám v létě učaruje

 

Klimatizace jsou poměrně drahé a esteticky ne vždy přijatelná a také jejich obsluha a údržba není zrovna snadná, větráky umí sice udělat pořádný vítr – ale také v naší peněžence. Praktickým řešením se tak stává podlahové topení spojené s chlazením, které se postará o naprostý komfort přesně tak, jak potřebujeme. V létě navíc nejde jen o vysoké teploty, o které se postará sluníčko, ale i používáním nejrůznějších moderních pomocníků v podobě nejen pračky a ledničky, ale také myčky, sušičky a nezbytných počítačů, dochází k přehřívání interiéru i bez zásahu samotné matky přírody. Díky podlahovému chlazení získáte příjemně temperovaný a chlazený celý interiér a to rovnoměrně a bez nepříjemných zdravotních rizik, za kterými stojí nevhodné či špatné používání ventilátorů a klimatizace.

 

Podlahový zázrak, který využijete po celý rok

 

Podlahové topení a chlazení se postará nejen o udržování nastavené teploty – ať už co se tepla či chládku týká, ale také o naprostou pocitovou teplotu, která bývá leckdy klíčová a důležitější než ta, kterou ukazuje stupnice teploměru. Právě v létě tak díky sálání chladu od podlahy dochází k rovnoměrnému ochlazování stěn a nábytku, od kterého se tak ochlazuje i samotný vzduch. Zapomeňte tak na nepříjemný průvan či „táhnutí“ na krk.

V zimě pak podlahové topení produkuje potřebné teplo stejným efektivním způsobem a vždy si můžete dopřát i regulování požadované teploty či ochlazení na dálku a také udržování této teploty a to v jednotlivých místnostech samostatně, dle toho jak si navolíte termostaty.

Názory

Přidat názor